avayneshat.ir آوای‌ نشاط

شرکت آب: دیگر نیازی به ساخت سدهای بزرگ نداریم
سرپرست شرکت آب نیرو گفت: از این پس برنامه ما روی احداث سدهای جریانی و تلمبه ذخیره‌ای خواهد بود، سدهای بزرگ به جز سد بختیاری در دستور کار نخواهیم داشت، چون ظرفیت تکمیل شده و نیاز نداریم که سدهای بزرگ و غول پیکر بسازیم.
آخرین فرصت ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تا ۲۵ آذرماه
بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا 25 آذر ماه جاری مهلت دارند تا نسبت به حذف یا اضافه شدن بیمه تکمیلی خود اقدام کنند.
سومین حقوق معوق کارگران نیشکر هفت‌تپه پرداخت شد
فرماندار شهرستان شوش از پرداخت یک ماه دیگر از حقوق معوق کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه خبر داد.
واکنش واعظی به گمانه زنی‌ها درباره رایگان شدن آب و برق در بودجه 98
رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه آب و برق در بودجه 98 رایگان می‌شود، گفت: بودجه 98 توانایی این که رقم بزرگی به این صورت از آن کم شود را ندارد.
سوءاستفاده دوستان و اقوام از عابر بانک اشخاص
رئیس پلیس فتای پایتخت هشدار داد؛
رئیس پلیس فتای پایتخت، گفت: اخیرا افرادی با سوءاستفاده از عابر بانک دوستان و آشنایان اقدام به کلاهبرداری و اعمال مجرمانه در فضای مجازی می نمایند که شهروندان باید مراقب اینگونه ترفندها باشند.
قیمت واقعی مرغ ۱۰ هزار تومان است / دلیل توزیع گوشت منجمد باکارت ملی
حجتی در حاشیه جلسه دولت:
وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار باید نزدیک ۱۰ هزار تومان باشد و عرضه این محصول با قیمت‌هایی بیش از این، اجحاف در حق مصرف کنندگان است.
جزییات محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته+ آخرین وضعیت جوی
وزارت راه و شهرسازی جزئیات محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی چهارشنبه 21 تا شنبه 24 آذر ماه را اعلام کرد.
ماجرای برداشت‌های بدون اجازه از حساب مشتریان
برداشت‌های بدون اجازه از حساب بانکی مردم طی روزهای اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است؛ کلاهبرداران با کپی کردن کارت بانکی مردم، از طریق کارتخوان‌های ناشناس، اقدام به برداشت پول می کنند.
دستگیری سارقان مسلح طلافروشی
سارقان مسلح طلافروشی خیابان امامت مشهد در کمتر از 24 ساعت دستگیر شدند.
حذف مرحله ای کنکور امسال اجرایی میشود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد
وزیر علوم ،تحقیقات و فن‌آوری گفت: سازمان سنجش پیش از زمان ثبت‌نام کنکور امسال نحوه ورود به دانشگاه‌ها بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی را اعلام می‌کند.
کارتون؛ وقتی تبلیغ کلیه فروشی ممنوع شد
ممنوعیت تبلیغ کلیه فروشی سوژه طنز روزنامه قانون شد.
ماجرای اخراج دختران متاهل از مدرسه
همانطور که بحث اخراج دانشجویان به دلایل سیاسی، مهم و سوژه شده و حتی تبدیل به پروپاگاندای سیاسیون برای رای بیشتر شده است، به همان اندازه یک قانون نانوشته ای و شاید هم مکتوب!!! برای مدارس مقطع دبیرستان هست و آن اینکه اگر دختری عقده کرده در دبیرستان باشد و توسط دانش آموزان دیگر این موضوع به مدیریت مدرسه اعلام شود، مدرسه مجبور به اخراج آن دانش آموز خواهد بود.
سپاه سرنخ هایی از حادثه تروریستی چابهار به دست آورده است
رحمانی فضلی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
وزیر کشور گفت: سپاه پاسداران تاکنون سرنخ هایی را از عوامل حادثه تروریستی چابهار به دست آورده و قطعا با آنان برخورد جدی می‌کند.
تاثیر تحریم‌ها بر سلامت و درخواست وزیر بهداشت از سازمان جهانی بهداشت
اولویت طرح تحول سلامت با اقشار آسیب‌پذیر است
وزیر بهداشت گفت: تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه اخیر علیه مردم ایران، حتما تاثیرات منفی بر روی سلامت آنها و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خواهد داشت و لازم است سازمان جهانی بهداشت همپا با سایر سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌ها، جلوی این تحریم‌ها را بگیرد.
خطر جنگ آب در خاورمیانه جدی است
یک کارشناس مسائل ژئوپلیتیک:
استاد ژئوپلیتیک دانشگاه خوارزمی معتقد است بحران آب جنوب غربی آسیا ممکن است در کوتاه مدت به درگیری‌های داخلی و جنگ‌های بین کشوری منجر شود.