avayneshat.ir آوای‌ نشاط

تواصی به حق و تواصی به صبر دستورالعمل اساسی برای همیشه ما است
رهبر انقلاب در مراسم عزاداری دانشجویان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: دو جمله حیاتی و جاودانی قرآن یعنی تواصی به حق و تواصی به صبر برای همیشه و بخصوص برای امروز ما یک دستورالعمل اساسی است.
سرنوشت مبهم توافق هسته ای در اتحادیه اروپا
در حالی که طرف های مذاکره از دسترس بودن توافق و پايان رسيدن مذاكرات خبر می دهند اما سرنوشت پیش نویس توافق به اتفاقات دو روز آینده در اتحادیه اروپا گره خورده است تا نظر نهایی در خصوص ابهامات موجود در احیای برجام را اعلام کند.
رقیب سازی برای بازار انرژی ایران در ائتلاف سیاسی عربستان و آمریکا
درست در زمانی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به عربستان سفر کرده و به دنبال ایجاد ائتلافی علیه ایران در منطقه است، لارا روزن، خبرنگار آمریکایی از انعقاد قراردادی بین عراق و عربستان برای کاهش وابستگی به برق ایران خبر داد.
مذاکرات قطر در راستای استمرار مذاکرات قبلی است
بهادری جهرمی در حاشیه هیئت دولت:
سخنگوی دولت مذاکرات قطر را در راستای استمرار مذاکرات قبلی ایران دانست تا ایران مذاکراتی را مانند گذشته و در استمرار همان مذاکرات گذشته، به صورت مستقیم با اتحادیه اروپا در دوحه، در پیش بگیرد.
امیر جدیدی عضو آکادمی اسکار شد
امیر جدیدی بازیگر ایرانی به عنوان یکی از اعضای جدید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه بازیگری انتخاب شد.
امیرعبداللهیان: آمادگی داریم مذاکرات را از سر بگیریم
در نشست خبری مطرح شد؛
وزیر امور خارجه گفت: به مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کردیم ما آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم.
رایزنی‌های مستمر ایران و روسیه نشانه اراده جدی برای شکل دادن دوران جدیدی از همکاری‌هاست
رئیس‌جمهور در دیدار وزیر خارجه روسیه:
رئیس جمهور بر اهمیت همکاری کشورهای همسایه در حوزه دریای خزر، بر ممنوعیت هر گونه حضور نظامی بیگانه در این منطقه و به ویژه وضعیت استثنایی سواحل جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
افشای توطئه و طراحی صهیونیست‌ها از کارهای ضروری در حج است
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران مراسم حج:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: دولت هایی که به سمت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی رفته‌اند، بدانند این نشست و برخاست‌ها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت جز استثمار آنها به‌وسیله رژیم صهیونیستی.
گزارش کامل از سانحه قطار مشهد ـ یزد/ پایان ‌امدادرسانی با ۲۱ جان‌باخته و ۸۶ مجروح/‌‌ آیا حادثه ‌تروریستی بود؟ + فیلم و تصاویر
ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.
جزییات برگزاری حج تمتع امسال
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه‌ریزی برای حج تمتع سال جاری، از اختصاص بالاترین حد بیمه برای زائران خانه خدا در سال جاری و حمایت کنسولی حجاج در عربستان خبر داد.
فوتی‌های متروپل به ۱۸ نفر رسید / سازه ناپایدار است
فرماندار آبادان:
فرماندار آبادان از افزایش شمار فوتی‌های حادثه فروریختن ساختمان متروپل در آبادان به ۱۸ نفر خبر داد.
تربیت نسل دارای هویت ملی،مقاوم وآگاه برای تحقق تمدن شکوفای اسلامی
رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: نسل نوجوان و جوان، باید دارای هویت ملی و اسلامی- ایرانی، معتمد به نفس، مقاوم، آگاه از اندیشه‌های امام و آرمانها، دانشمند و کارآمد پرورش یابد.
میرکاظمی: امکان خطا در تشخیص یارانه‌بگیران وجود دارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کالابرگ الکترونیک در همان حساب مردم که یارانه واریز می‌شود است و محدود به خرید کالا‌های اساسی خواهد بود.
آینده منطقه را مقاومت ملت‌ها و نه میز مذاکره، رقم می‌زند
رئیس‌جمهور در دیدار «بشار اسد»:
رئیس جمهور گفت: آنچه آینده منطقه و فلسطین را رقم می‌زند، میزهای مذاکره و قراردادهایی مثل «اسلو» و «کمپ دیوید» و «معامله قرن» نیست، بلکه مقاومت ملت‌ها تعیین‌کننده نظم جدید منطقه‌ای است.
علامت سوال مشترک صداوسیما و وزارت ورزش
ابهام ادامه‌دار در مورد سال ۹۹ و ۱۴۰۰؛
به طور دقیق مشخص نیست که طی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ چه میزان از درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی پرداخت شده درحالی که باید در مجموع ۲ سال، مبلغی معادل ۶۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت ورزش قرار می‌گرفت تا آن را بین فدراسیون‌های ورزشی مربوطه تقسیم کند.