avayneshat.ir آوای‌ نشاط

اخبار ویژه
 صنایع فولاد گرفتار ناترازی انرژی

 صنایع فولاد گرفتار ناترازی انرژی

کسب‌وکار صنف مصالح‌فروشان در رکود شدید به سر می‌برد و اتفاقات ناخوشایندی مانند کسادی بازار، تورم، بالابودن هزینه‌ها و کاهش تقاضا در بازار باعث شده است تعدادی از واحدهای صنفی مصالح ساختمانی تعطیل یا نیمه‌تعطیل شوند و بعضی دیگر هم تغییر شغل دهند.
چالش‌های اداری سرمایه‌گذار را بیچاره می‌کند
حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور:

چالش‌های اداری سرمایه‌گذار را بیچاره می‌کند

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: معضل جدی سرمایه‌گذاری در کشور این است که با وجود پتانسیل‌های خوب برای سرمایه‌گذاری فضای اداری و فرسایشی موجود، سرمایه‌گذار را بیچاره می‌کند.
برخی عناوین قانونی کهنه شده‌اند/حق اعتراض را باید به رسمیت شناخت
ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

برخی عناوین قانونی کهنه شده‌اند/حق اعتراض را باید به رسمیت شناخت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: ما در اغتشاشات اخیر نمونه‌ای از افرادی را که می‌خواستند از وجهه نیرو‌های انتظامی استفاده کنند و به مردم آسیب بزنند، دیدیم. افرادی که لباس نیروی انتظامی را پوشیده بودند، اما سلاحی که استفاده می‌کردند سلاح سازمانی نیرو‌های مسلح نبود؛ نهاد‌های نظامی مواردی را با استفاده از ابزار‌های هوشمند موجود شناسایی کرده‌اند.
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

همسان سازی حقوق بازنشستگان مطالبه ای است که همواره از سوی بازنشستگان مطرح می شود؛ اما با وجود مطالبه های بسیار  بازشنستگان در سال های گذشته، هیچ گاه این موضوع به درستی عملیاتی نشده و شکاف ایجاد شده اقتصادی بازنشستگان نسبت به شاغلان هم رتبه و هم رده شان پر نشده است.
تعامل با آفریقا آنلاین شد
گزارشی از از ظرفیت‌های قاره سیاه

تعامل با آفریقا آنلاین شد

 نخستین سفر رئیسی به آفریقا، فصلی جدید در تقویت همکاری‌ها با قاره سیاه است که در میانه تعامل با کشور‌های مستقل برگ مهمی محسوب می‌شود.
شاهد فاجعه مدیریتی در حوزه مسکن هستیم نه اختلالات ارزی/ سیاست های غلط  عامل سوداگری در حوزه ارز
محمد خوش چهره در گفت و گوی تفصیلی

شاهد فاجعه مدیریتی در حوزه مسکن هستیم نه اختلالات ارزی/ سیاست های غلط عامل سوداگری در حوزه ارز

محمد خوش‌چهره گفت: نمی‌توانیم بگوییم که از شتاب شکاف طبقاتی کاسته شده چون الان شاهد اوج شکاف طبقاتی در جامعه هستیم. کافی است وارد فروشگاه شوید و خرید کنید آن وقت می‌بینید که اشرافی‌گری به‌شدت گسترده شده و فقر افزایش چشمگیری یافته است.‌
تقویت دوگانه معیشت _ مذاکره با خبردرمانی در بازار ارز!

تقویت دوگانه معیشت _ مذاکره با خبردرمانی در بازار ارز!

‌خط‌ مشی دولت سیزدهم، پرهیز از حاشیه‌ها و تمرکز بر کار و تلاش برای حل مشکلات بوده است، اما با توجه به گذشت نزدیک به دو سال از فعالیت دولت و به منظور ارزیابی دقیق عملکرد و اقدامات صورت گرفته، تشریح شرایط کشور در زمان شروع به کار دولت ضرورت دارد.
تنفس مصنوعی به اقتصاد نیمه جان
یادداشت/ امین صبحی

تنفس مصنوعی به اقتصاد نیمه جان

دولتمردان خبر از کاهش تورم، کنترل نرخ دلار، افزایش فروش نفت، کنترل رشد نقدینگی، دستیابی به پول‌های بلوک شده ایران و؛ و بهبود اوضاع اقتصادی می‌دهند، اما واقعیت‌های اقتصادی جامعه و مشکلات مردم با گزارش‌های ارائه شده همخوانی ندارد چراکه باتوجه به حجم مشکلات حوزه اقتصاد، اقدامات انجام شده و در دستور کار حکم تنفس مصنوعی بر پیکره‌ای بی‌جان را دارد و با رویه موجود نمی‌توان انتظار معجزه داشت.
سازمان ترور
تحولات ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ مبدأ اعلام جنگ مسلحانه منافقین را بازخوانی کرده‌ایم

سازمان ترور

تحولات ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ مبدأ اعلام جنگ مسلحانه منافقین را بازخوانی کرده‌ایمسازمان مجاهدین خلق (منافقین) از جدی‌ترین دشمنان ایران و جمهوری اسلامی بودند که با شعار‌های آزادی‌طلبانه، اما با روکش دروغین از دین و خرده‌باور‌های مذهبی ــ التقاطی طی چند دهه گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه‌زدن به مردم استفاده کردند. نقطه اوج این تحرکات ضدمردمی هم وقایع ۳۰ خردادماه ۱۳۶۰ است که هنوز از خاطره ملت ایران فراموش نشده است. درحالی‌که تنها سه سال از انقلاب ایران می‌گذشت سازمان نفاق عملا نقاب از اهداف اصلی خود برداشت و از آن روز وارد فاز جنگ مسلحانه علیه ایران شد.
آیا مردم توان پرداخت وام خرید مسکن را دارند؟!

آیا مردم توان پرداخت وام خرید مسکن را دارند؟!

بهترین و سهل الوصول بودن بالا رفتن قدرت خرید مسکن را باید دریافت تسهیلات مسکن دانست. اما تسهیلاتی که هم اکنون پرداخت می شود یا کفاف خرید مسکن را نمی دهد و یا اینکه اقساط آن به قدری بالاست که هر متقاضی توان بازپرداخت اقساط را به دلیل بالا بودن نرخ سود را ندارد.
ضرب‌الاجل وزارت صمت به یک شرکت خودروسازی

ضرب‌الاجل وزارت صمت به یک شرکت خودروسازی

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در نامه‌ای به مدیرعامل گروه بهمن، تاکید کرد: عرضه‌کنندگان خودرو مکلفند محصولات خود را فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه کنند و بر این اساس عرضه ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی از سوی این خودروساز در بورس کالا، باید لغو شود.