avayneshat.ir آوای‌ نشاط

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
تداوم اقدامات خصمانه واشنگتن؛
وزارت خزانه‌داری آمریکا ۵ فرد و ۵ نهاد را در ارتباط با فعالیت‌های امنیت سایبری وابسته به برنامه موشکی ایران تحریم کرد.
از عمل به وعده‌ها در سواحل خلیج‌فارس تا پیام به آن‌سوی دریاها
همزمان با آغاز اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، سید ابراهیم رئیسی پنج‌شنبه و جمعه- دوازدهم و سیزدهم بهمن ۱۴۰۲ به‌منظور انجام دومین دور از سفرهای استانی، به بندرعباس رفت و احیاء ۶۱۰ واحد راکد تولیدی و صنعتی،‌ بهره‌برداری از ۱۵۷ طرح صنعت و انرژی،‌ عملیات اجرایی ساخت نیروگاه ۵۰۰۰ مگاواتی سیریک،‌ افتتاح فاز جدید شرکت پالایش نفت آفتاب و ... از جمله برنامه‌های این سفر دو روزه بود.
پیمان جبلی گفت: ویژه‌برنامه انتخاباتی «شش در دو» که از سوی همکاران ما در رادیو گفت‌وگو تهیه می‌شود، هم یکی از همین هدف‌گذاری‌های رسانه ملی است؛ ما هرچه به روزهای انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، حجم تولید برنامه‌ها و ارائه محتوا پیرامون این موضوع بیشتر می‌شود.
تکثر و تنوع نامزد‌ها می‌تواند مشارکت بالاتر را داشته باشد
در اولین ویژه‌برنامه انتخاباتی «شش در دو» مطرح شد
کارشناسان رسانه‌ای حاضر در برنامه رادیویی «شش در دو» با اشاره به تعداد بالای داوطلبان در پیش ثبت‌نام انتخابات عنوان کردند کثرت داوطلبان موید مشارکت بالا نیست؛ بلکه تکثر و تنوع نامزدها می‌تواند مشارکت بالا را به دنبال داشته باشد.
شناسایی پیکر مطهر ۸ شهید مدافع حرم
اداره ایثارگران کل سپاه از شناسایی و بازگشت پیکر مطهر ۸ تن از شهدای مدافع حرم به میهن اسلامی خبر داد.
فرمانده کل قوا: نیروی دریایی ارتش ظرفیت بزرگ نظام و کشور است
در دیدار جمعی از فرماندهان نداجا؛
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش، بر لزوم کشف ظرفیت‌های جدید به‌منظور افزایش اقتدار نظام و کشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تاکید کردند.
۳ سال پیش در چنین روزی شهید محسن فخزی‌زاده از دانشمندان پرافتخار هسته‌ای و دفاعی کشورمان به‌وسیلهٔ رژیم صهیونیستی ترور شد.
نمایندگی ایران در سازمان ملل به نامه نماینده رژیم صهیونیستی خطاب به رئیس شورای امنیت که در آن ادعا شده بود پرتاب ماهواره نور ۳ به فضا توسط ماهواره بر قاصد نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد (۲۰۱۵) است پاسخ داد.
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال، مالیات ستانی از مشاغل رشد بیش از ۹۲ درصدی یافت، از کمک ۲۵ همتی سازمان مالیاتی برای پرداخت مطالبات گندم کاران و کلزاکاران خبر داد.
روابط با روسیه به معنای تقابل با اوکراین نیست/ مسیر دیپلماتیک برجامی همچنان باز است
کنعانی در نشست خبری:
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد تمدید آتش‌بس غزه، گفت: جنایات رژیم اسرائیل علیه غزه باید به طور کامل متوقف شود.
ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین:
از این گذشته ارزش راهبردی خود را برای غرب از دست داده‌است. از همین رو دستاوردهای زیادی را در این عملیات کسب کردیم اما در حال حاضر رژیم‌صهیونیستی جنایت زیادی را در غزه علیه مردم غیرنظامی مرتکب می‌شود و با کمال تاسف دنیا این جنایات را می‌بیند اما ساکت است و هیچ کاری انجام نمی‌دهد.
نادیده‌گرفتن قانون مصوب و قربانیان آلودگی هوا
به‌منظور اجرای اصل صد‌وبیست‌وسوم قانون اساسی، نمایندگان مجلس یکشنبه ۲۵ تیرماه 1396 قانون هوای پاک را به تصویب رساندند که در تاریخ ۱۱ مرداد 1396 به تأیید شورای نگهبان رسید. قانون فوق در نامه شماره ۸۳/۴۰۳۸۲ مورخ 15/۵/۱۳۹۶ از سوی رئیس‌جمهور وقت وصول و برای اجرا به دستگاه‌‌های مسئول ابلاغ شد.
سرلشکر باقری: ساخت «دیلمان» یک شاهکار در تاریخ نیروی دریایی است
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رونمایی ناوشکن دیلمان، گفت: الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دیلمان در ناوگان شمال و دریای خزر نماد توان دریایی کشور است.
رئیسی: ما به گروه‌های مقاومت دستور نمی‌دهیم
رییس جمهور گفت: نسبت به فلسطین نه فقط فلسطینیان بلکه‌ همه‌ی امت اسلامی باید حساسیت داشته باشند که به حمدالله حساسیت نیز دارند.
نخستین اظهارات امیرعبداللهیان در پی آتش بس در غزه
وزیر امور خارجه در بدو ورود به بیروت با بیان اینکه ۶ هفته مقاومت قهرمانانه غزه اثبات کرد که زمان به نفع رژیم جعلی اسرائیل نخواهد بود، گفت: از رهبران مقاومت شنیده‌ایم که تا احقاق حقوق کامل ملت فلسطین، دستان مقاومت بر روی ماشه‌ها باقی خواهد ماند.