واکنش ایران به بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه گفت: برگ سیاه و ننگین دیگری به تاریخ قطور جرایم و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار آن اضافه شد.
اعطای ۴۶۳۰۰۰ فقره تسهیلات در بانک ملت
در نیمه اول امسال صورت گرفت
بانک ملت با هدف کمک به رونق تولید و اشتغال و همچنین رفع نیازهای مردم در بخش های مختلف شامل تسهیلات ازدواج، فرزندآوری، جهش مسکن و ...، حدود ۴۶۳ هزار فقره در نیمه اول سال جاری پرداخت کرد.
جنایت صهیونیست‌ها ادامه پیدا کند نمی‌توان جلوی مسلمانان را گرفت
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی:
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: اگر جنایت رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند کسی نمی‌تواند جلوی مسلمانان و نیروهای مقاومت را بگیرد.
اجازه تشدید تنش‌ها را به ایران نمی‌دهیم
مواضع خصمانه انگلیس علیه ایران:
نخست وزیر انگلیس با نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم غزه، مواضع خصمانه این کشور علیه عملیات دلاورانه نیروهای مقاومت فلسطین را تکرار کرد و سپس ادعا کرد که این کشور اجازه بهره برداری ایران را از آنچه «فرصت تشدید تنش‌ها در منطقه» نامید، نمی‌دهد.
جهان اسلام ظرفیت‌ خودبرای توقف جنایات صهیونیست‌ها را به‌کار گیرد
رییسی در گفت‌وگو با اردوغان:
رییس جمهور گفت: امروز انتظار ملت‌های مسلمان و ملت مظلوم فلسطین از جهان اسلام آن است که همه ظرفیت‌های خود را برای توقف جنایات این رژیم غاصب به‌کار گیرد.
وضعیت فعلی غزه احتمال گسترش دامنه درگیری به جبهه‌های دیگر را بالا می‌برد
ئیس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با همتای روس خود رویکرد کشورهای غربی در حمایت از رژیم صهیونیستی را مشوقی برای تشدید و ادامه نسل‌کشی در غزه دانست و تصریح کرد: فاجعه بزرگی که اکنون در منطقه در حال رقم خوردن است، نتیجه سیاست‌های محکوم به شکست آمریکا و دیگر حامیان غربی رژیم صهیونیستی است.
امیرعبداللهیان: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی روبه پایان است
حسین امیرعبداللهیان از گفتگوی خود با همتایان در تونس، مالزی و پاکستان در مورد غزه و ضرورت ارسال سریع کمک‌های انسان‌دوستانه خبر داد.
رئیسی: دولت‌های مسلمان در پشتیبانی از ملت فلسطین وارد میدان شوند
رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی از دفاع مشروع ملت فلسطین دفاع می‌کند، گفت: دولت‌های مسلمان نیز باید همگام با امت اسلام در پشتیبانی از ملت فلسطین صادقانه وارد میدان شوند.
سکه ۳۰ میلیون تومان شد
قیمت سکه و طلا ۱۶ مهر ۱۴۰۲
سکه امامی با افزایش قیمت بیش از ۲ میلیون تومانی به قیمت ۳۰ میلیون تومان رسید.
واریز جریمه ۴۳ میلیون دلاری آمریکا به حساب ایران
مرکز امور حقوقی بین المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور از اجرای رای شماره ۶۰۴ دیوان داوری دعاوی ایران - آمریکا (پرونده الف-۱۵) و واریز ۴۳ میلیون دلار به حساب جمهوری اسلامی ایران در بانک هلندی در لاهه خبر داد.
رئیس‌جمهور قانون ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی مازندران و منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس را برای اجرا به وزارت اموراقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
موافقت ایران با اتصال جمهوری‌آذربایجان به نخجوان
تثبیت و تنوع بخشی دسترسی جمهوری آذربایجان به نخجوان از مسیر زمینی ایران در جریان سفر اخیر وزیر راه وشهرسازی به باکو مورد موافقت قرار گرفت.
امیرعبداللهیان: به توافقات خوبی با مصر رسیده‌ایم
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دیدارش با همتای مصری در نیویورک گفت: توافقات خوبی انجام داده‌ایم و امیدواریم شاهد تحول خوبی به نفع ۲ ملت باشیم.
«خلف خلف‌اف» دیپلمات کهنه‌کار و دستیار الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان در امور ویژه، قرار است امشب وارد تهران شود.
شبکه تروریستی وابسته به داعش در کرمان منهدم شد
دادستان کرمان:
دادستان کرمان گفت: در پی اقدام مشترک سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، شبکه تروریستی داعش در کرمان شناسایی و هفت نفر از اعضای آن دستگیر شدند.
قبلی۴بعدی