avayneshat.ir آوای‌ نشاط

بر این باور هستم که دلایل برای وجود حضرت رقیه(س) قوی‌تر از دلایل نبود ایشان است و امام حسین(ع) دختری خردسال داشتند که در واقعه کربلا همراه ایشان بوده و در شام هم از دنیا رفته است.
مرضیه برومند کار نوشتن فیلمنامه قسمت سوم «شهر موش‌ها» را آغاز کرد.
نگرانی از بستری‌شدن دوباره محمدرضا شجریان
انگار این کابوس قرار نیست دست از سر دوستداران موسیقی و خسروی آواز ایران بردارد. روز شنبه خبر آمد که محمدرضا شجریان در بیمارستان جم بستری شده است. خبر به سرعت در فضای مجازی پیچید و دوستداران استاد را دل‌نگران کرد و به سمت بیمارستان جم کشاند.
پیش تازی
مراسم پایانی بیستمین جشن "حافظ " در یک گردهمایی خصوصی تر و با تعداد نفرات کمتر در فضای باز به دلیل شیوع کرونا با اجرای احسان علیخانی که در این مراسم به عنوان بهترین چهره تلویزیونی انتخاب شد، برپا شد.
تنها دونلی‌نواز ایران در بستر بیماری
شیرمحمد اسپندار تنها دونلی نواز ایرانی دو سالی می‌شود که به علت بیماری‌های گوناگون و کهولت سن در بستر بیماری است.
جوایز اصلی لوکارنو به کارگردانان زن رسید
فیلم های ساخته «لوکرسیا مارتل» و «ماری الساندرینی» به ترتیب موفق به کسب جایزه جشنواره لوکارنو در بخش بین المللی و سینمای سوئیس شدند.
چالش لاغری به سبک وزارت ارشاد
شاید دیده باشید که برخی رژیم می‌گیرند تا لاغر شوند، اما یک کف دست نان را جوری حساب می‌کنند تا سیر شوند. حالا وزارت ارشاد هم تصمیم گرفته لاغر شود و ساختار اداری خود را اصلاح کند تا هزینه‌هایش را کاهش دهد؛ باید دید لاغر شدن ارشاد به چه شکل خواهد بود؟
لغو پخش زنده جشن حافظ
دبیر جشن حافظ از لغو پخش زنده بیستمین دوره این مراسم خبر داد.
دغدغه‌ های زنان ایرانی در «موج کوتاه»
نویسنده و روزنامه‌نگار بوشهری درباره کتاب جدیدش گفت: در این کتاب برش‌هایی کوتاه از حقایق پیرامونی جامعه‌ به ویژه دغدغه‌ی زنان به تصویر کشیده شده است.
صدور مجوز نمایش برای دو فیلم
شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برای دو فیلم مجوز نمایش صادر کرد.
کرمان؛ میزبان جشنواره موسیقی نواحی
در جلسه استاندار کرمان و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد کرمان میزبان سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران باشد.
ترکش‌های ویروس کرونا بر سینما
عباس بهارلو می‌گوید: آن‌چه «ترکش‌های جنگ» با سالن‌های سینما نکردند، ویروس به‌چشم‌نیامدنی «کوویدـ 19» با سینما کرد و اقتصاد سینما را با چنان بحرانی روبه‌رو کرد که تاریخ سینمای جهان به ‌یاد ندارد.
گزارش فیلم های پایان هفته سیما
۴۱ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته از تلویزیون پخش می شوند که مضامین دفاع مقدس و بازگشت آزادگان به کشور در انتخاب آنها وجه غالب دارد.
فراخوان مهران مدیری به پولدارها
مهران مدیری ضمن ارائه توضیحاتی درباره ادامه تولید برنامه «دورهمی» گفت: از صاحبان برندها، کسانی که وضع مالی خوبی دارند، نهادها و ارگان‌ها می خواهم از آثار موزه دورهمی بازدید کنند. این موزه با کلیه هدایا به‌صورت یکجا به یک فرد یا نهاد فروخته خواهد شد.
آخر هفته به کدام گالری‌ها برویم؟
این روزها که گالری‌ها ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند، برخی هنوز برگزاری نمایشگاه‌های هنری را به صورت حضوری تدارک دیده‌اند. در این میان تعداد دیگری از گالری‌ها نیز به دلیل افزایش میزان مبتلایان به بیماری کووید ـ ۱۹، تصمیم گرفته‌اند که فعالیتشان را به دنیای مجازی محدود کنند.