avayneshat.ir آوای‌ نشاط

تصاحب گانگستری محموله‌های پزشکی توسط آمریکا
مقامات چند کشور مختلف می‌گویند، آمریکایی‌ها اقلام محافظتی بهداشتی که سفارش داده‌اند را پیش از ارسال با چند برابر قیمت خریداری می‌کنند.
شنیده شدن صدای انفجار در بغداد
منابع عراقی از شنیده شدن صدای انفجار در مناطق غربی بغداد خبر دادند.
الزرفی نتوانسته احزاب شیعی را برای تشکیل دولت قانع کند
یک منبع سیاسی آگاه در عراق گزارش کرد که مأمور تشکیل کابینه در عراق با سران احزاب شیعه در عراق دیدار داشته اما نتوانسته نظر هیچ یک از آنها را جلب کند.
تعجیل کشورها در لغو قرنطینه موجب افزایش شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا می‌شود
سازمان بهداشت جهانی:
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: تعجیل در لغو این تدابیر موجب سقوط «شدیدتر و ادامه‌دار» اقتصادی و افزایش شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا می‌شود.
اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد
وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواستار فعال شدن معافیت‌های بشردوستانه به منظور تعلیق تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، ونزوئلا و کوبا به منظور توانمندسازی این کشورها برای مقابله با ویروس کرونا شدند.
بیش از ۱ میلیون و ۱۱۷ هزار مبتلا به کرونا در جهان
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹
آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان هم‌چنان رو به افزایش بوده و چند روزی است که از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است.
شهادت اعضای یک خانواده یمنی از جمله مادر باردار در موشکباران سعودی‌ها
یک رسانه یمنی گزارش کرد که سعودی‌ها با موشک‌باران کردن یک منطقه مرزی جان یک خانواده یمنی را گرفتند.
گروه ۷۷ و چین خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشور‌ها شدند
ائتلاف گروه 77 و چین با صدور بیانیه‌ای خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای در حال توسعه از جمله ایران و ونزوئلا در شرایط تسریع شیوع ویروس کرونا شدند.
اذعان جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق
از منظر ذهنیت امپریالیستیِ آمریکایی، از دیپلماسی گاهی برای اعمال سلطه، تهدید و هراساندن و گاهی برای تشویقِ طرفِ ضعیف‌تر جهت تحقق سیاست خارجی موردنظر این کشور استفاده می‌شود.
فرماندار کلورادو: مردم از ماسک‌های خانگی یا روسری استفاده کنند
فرماندار ایالت کلورادو از مردم این ایالت خواست هنگام بیرون رفتن از ماسک‌های خانگی یا روسری برای بستن دهان و بینی خود استفاده کنند.
قربانیان کرونا در آمریکا از ۶ هزار نفر فراتر رفت
آخرین آمار حاکی از آن است که تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۶ هزار و ۹۹ نفر رسیده و مبتلایان نیز به بیش از ۲۴۵ هزار نفر رسیده‌اند.
کرونا؛ شکوفه‌های گیلاسی که به بار نمی‌نشینند
مردم اصرار دارند تا شکوفه‌ها باقی است به دیدار آنان بروند ولو با ماسک و دستکش و ضدعفونی کننده، ساعتی زیر آن درختان بنشینند یا قدم بزنند و عکسی بیاندازند
ابتکار مردم ووهان: خرید از روی دیوارهای پلاستیکی (+عکس)
قرنطینه به تدریج در شهر چینی ووهان به عنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در جهان حذف می‌شود. این روند برای همه ساکنان این شهر به اندازه کافی سریع نیست تا بتوانند مشتاقانه به مراکز خرید و سوپرمارکت‌ها رفته و به داستان پیک‌های ارسالی پایان دهند. از طرفی هجوم ناگهانی بسیاری از مردم به سوپرمارکت‌ها باعث شکل‌گیری صف‌های طولانی در برابر فضای خارجی این فروشگاه‌ها شده است.
موساد با حمله به کشتی‌های تجاری در مدیترانه، مقدار زیادی تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا را ربوده
الخلیج آنلاین:
عبیدات کارشناس مسائل اسرائیل تصریح می کند: نتانیاهو برای جبران ضعف سیاستهای خود، مأموریت کثیفی را به موساد واگذار کرده و از آن خواسته است تا با پناه بردن به مافیای جهانی، تجارت در بازار سیاه و حتی، دزدی، مواد و تجهیزات ضروری و مورد نیاز بیمارستانها را فراهم کند.
واکسنی که کروناویروس را دست‌کم یک سال خنثی می‌کند با موفقیت روی موش‌ها تست شد
پژوهشگران آمریکایی:
پژوهشگران "دانشگاه پیتسبرگ"(University of Pittsburgh)آمریکا اخیرا اظهار کرده‌اند واکسنی برای بیماری کووید-۱۹ توسعه داده‌اند که می‌تواند حداقل یک سال ویروس را خنثی کند.