avayneshat.ir آوای‌ نشاط

گوترش: درباره تحریم‌های ایران اقدامی نمی‌کنم
به دلیل تردیدهای موجود؛
دبیرکل سازمان ملل متحد با توجه به تردید دیگر کشورها در باب موضع آمریکا مبنی بر احیای تحریم‌های ضدایرانی؛ از عدم اتخاذ هرگونه اقدام در باب این موضوع خبر داد.
کاخ سفید در ادعایی جدید مطرح کرد
رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید روز پنج شنبه مدعی شد که پنج کشور دیگر به طور جدی در حال بررسی انعقاد توافق سازش با رژیم صهیونیستی هستند.
دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به تهدیدهای آمریکا علیه ایران، به او هشدار داد که هرگونه تصمیم‌گیری درباره احیاء تحریم‌های ضدایرانی، فقط و فقط در صلاحیت شورای امنیت است.
چگونه رهبران زن در مقابله با کرونا پیروز شدند؟
مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد کشورهایی که مسئول اصلی آن‌ها زنان بودند، در مقابله با کروناویروس موفق بوده‌اند.
فاش شدن روابط غیراخلاقی مدیر ارشد مک دونالد ۹ ماه پس از برکناری
شرکت مک دونالد ۹ ماه پس از اینکه که مدیر ارشد اجرایی خود را بدون دلیل برکنار کرد، اکنون می‌گوید که این فرد با کارمندانش روابط غیراخلاقی داشته و از وی شکایت کرده است.
وزیر امور خارجه آلمان با درخواست در پیش گرفته شدن روند اصلاحات در لبنان کمک ۱۰ میلیون یورویی برلین برای بازسازی بندر بیروت بعد از وقوع انفجار مهیب روز سه شنبه را وعده داد.
کارشناسان سازمان ملل: معافیت‌های بشردوستانه هیچ کارایی ندارند/ تحریم‌ها باید لغو شوند
گروهی از کارشناسان سازمان ملل بار دیگر خواستار رفع تحریم‌های یکجانبه علیه کشور‌ها از جمله ایران شدند و افزودند این تحریم‌ها باعث رنج و مرگ مردم در دوران همه‌گیری کرونا شده و معافیت‌های بشردوستانه هم کارایی ندارند.
پیامکی عجیب از واشنگتن به ایران و روسیه؛ اطلاعات بدهید، پول بگیرید!
مسئله مداخله خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره یکی از موارد مناقشه برانگیز این کشور بوده است و در همین راستا کاندیدای جمهوری خواه و دموکرات یکدیگر را به کسب حمایت خارجی برای پیروزی در انتخابات متهم کرده اند؛ به گونه‌ای که در انتخابات سال ۲۰۱۶، دموکرات‌ها مدعی دخالت روسیه در انتخابات به نفع ترامپ شدند.
عروس مشهور انفجار لبنان از جزئیات حادثه می‌گوید+فیلم وعکس
از 2 هفته پیش برای این مراسم در حال آماده شدن بودم و مثل تمامی دختران برای اینکه می‌خواستم ازدواج کنم بسیار شاد بودم.
نیترات آمونیوم، آشنایی با سوخت جهنمی انفجار بندر بیروت
 الجزیره در گزارشی به بررسی مشخصات و پیامد‌های مختلف انفجار سوختی پرداخت که طبق اظهارات رسمی منجر به انفجار و آتش‌سوزی در بندر بیروت و کشته و مجروح شدن بیش از ۴۰۰۰ تن شده است.
تابستان داغ در آمریکا و دلایل «در دست بررسی»! / ۲۰ حادثه بزرگ در ۲۰ روز از تابستان ۲۰۲۰
در سال‌های اخیر مقامات آمریکایی گاه‌و‌بیگاه از پیش‌بینی تابستان داغ برای ایران سخن می‌گفتند؛ به مناسبت خروج آمریکا از برجام یا سخت‌شدن تحریم‌ها. حالا این‌طور شده که تابستان داغ در آمریکا رخ داده و مقامات مشغول «بررسی» دلایلش هستند!
صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند
تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به ایجاد آشوب در لبنان توسط مثلث عبری، عربی و آمریکایی در یک سال اخیر تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از همه ذینفع انفجار روز سه‌شنبه در بیروت هستند.
وقوع انفجار هولناک در بیروت/بیش از ۴۰۰۰ کشته و زخمی+ فیلم/ انفجار چگونه رخ داد؟
خبرنگار المیادین گزارش داد، به دلیل شدت انفجار و آتش‌سوزی تعداد مصدومان و زخمی‌ها بالاست و ده‌ها تن به بیمارستان‌های اطراف منتقل شدند. نیرو‌های امنیتی به همراه تجهیزات لازم، نیرو‌های آتش‌نشانی و امداد و نجات در محل حادثه حضور یافتند.
ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است
وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد که ابرقدرت‌ها با اشتباهات محاسباتی خود موجب بروز فجایع بزرگی در جهان شده و به رشد افراط‌گرایی در جهان دامن زده‌اند.
زن نجات‌یافته بوکوحرام:
بوکوحرام به زبان محلی یعنی «آموزش غربی ممنوع است.» این گروه با هدف تشکیل یک دولت اسلامی در سال ۲۰۰۹ در شمال‌شرق نیجریه شورش کرد. ابوبکر شکائو، یک روحانی تفنگ‌دار، در سال ۲۰۱۰ رهبری گروه را در دست گرفت و با اقدامات سادیستی‌اش کارزای از وحشت و ترس را در سراسر منطقه دریاچه چاد تا جنوب نیجر و شمال کامرون و چاد به راه انداخت.