avayneshat.ir آوای‌ نشاط

ثبت یک رکورد جدید در بورس/ شاخص کل به ۴۱۰ هزار واحد نزدیک شد
معاملات بازار سرمایه در نخستین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بازار برای نخستین بار به رقم ۴۰۹ هزار و ۹۶۲ واحد رسید که رکورد جدیدی برای این بازار محسوب می‌شود.
وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج از سال آینده پرداخت می‌شود
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصویب افزایش وام ازدواج به 50 میلیون برای هر یک از زوجین گفت: این وام از ابتدای سال 99 به زوجین پرداخت می‌شود.
ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکن ملی در تهرانسر آغاز شد
معاون وزیر راه و شهرسازی به مهر خبر داد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مجموع واحدهای مشارکتی طرح ملی مسکن را ۷۰ هزار واحد عنوان کرد و گفت: ۱۵۰۰ واحد از این طرح در تهرانسر (منطقه ۲۱ پایتخت) احداث می‌شود.
متوسط قیمت نفت ایران ۶۱.۸۵ دلار در سال ۲۰۱۹/ افزایش ۳ دلاری قیمت در ماه دسامبر
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، هر بشکه نفت ایران در ماه دسامبر 2019 با 3 دلار و 7 سنت افزایش به 63.80 دلار رسیده و نفت سنگین ایران به طور متوسط در سال گذشته میلادی به ازای هر بشکه 61.85 دلار به فروش رسیده است.
سهمیه سوخت خودروهای اینترنتی،‌ آژانس و تعلیم رانندگی/ به صنف‌تان مراجعه کنید
به گفته وی اطلاعاتی که از سوی وزارت کشور در اختیار ما قرار می‌گیرد، بررسی می‌شود و در سریع‌ترین زمان ممکن سهمیه سوخت به این افراد تعلق می‌گیرد.
مصونیت اموال بانک مرکزی ایران در ایتالیا
اخیراً درخواست شاکیان آمریکایی از دادگاه‌های ایتالیایی برای توقیف اموال و دارایی بانک مرکزی به میزان حدوداً شش میلیارد دلار آمریکا، ناکام مانده است.
بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق اسلامی، عملیات بازار باز را انجام می‌دهد
همتی:
عملیات بازار باز از روز شنبه شروع می‌شود. روز گذشته، مراسم رونمایی از آن شروع شد و حالا رییس کل بانک مرکزی توضیحات کوتاهی درباره این عملیات بیان کرده‌است.
حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنید
یکی از شائبه‌هایی که این روزها در مورد بنزین مطرح می‌شود غیب شدن سهمیه بنزین از کارت سوخت افراد است اما جای نگرانی نیست چراکه تنها سهمیه بنزین خودروهایی غیب می‌شود که مالکان آن‌ها به روند سوختگیری درست بی اعتنا هستند.
مکانیسم ماشه بی خاصیت شد/ ترامپ باقیمانده اقتصاد ایران را هم تحریم کرد
رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم بخش‌های باقتصاد ایران را فراهم کرد.
همتی: عملیات «بازار باز» از روز شنبه آغاز می‌شود
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه امروز با اقدامات مثبت دولت و بانک مرکزی شاهد ثبات در بازار ارز هستیم، اعلام کرد: عملیات بازار باز روز شنبه آغاز می‌شود.
سکه ۴ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان شد +جدول
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان، داد و ستد شد.
دلار ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان +جدول
در صرافی‌های مجاز، امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.
تندر پلاس اتوماتیک ۲۱۱ میلیون +جدول
قیمت خودرو امروز (چهارشنبه) در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان جزئی همراه است.
رمزگشایی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از 5 روز دیگر در اوکراین
یک موسسه اوکراینی مدعی شد:
رئیس یک مرکز مطالعاتی در اوکراین عنوان کرد که یک گروه متخصص بین‌المللی از 5 روز دیگر رمزگشایی جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی را آغاز می‌کنند.
آمریکا در توقیف ۶.۹ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ناکام ماند
بانک مرکزی:
بانک مرکزی اعلام کرد: براساس تلاش واحد حقوقی این بانک، درخواست شاکیان آمریکایی از دادگاه‌های ایتالیایی برای توقیف اموال و دارایی بانک مرکزی به میزان پنج میلیارد و ۹۹۰ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۶۹۶ دلار، ناکام ماند.