avayneshat.ir آوای‌ نشاط

پیشنهاد فروش کیلویی نان
رئیس سازمان صمت تهران گفت: پیشنهاد اتحادیه این بود که مبنای فروش از هر عدد نان به هر کیلو نان تغییر پیدا کند و قیمت آن متناسب با افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها صورت بگیرد که هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده قابل قبول باشد. این پیشنهاد برای تصمیم‌گیری نهایی به دولت ارسال شده است.
سهم صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۸ تغییر کرد/ کاهش ۲۷ هزار میلیاردی منابع عمومی
یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه از افزایش سهم صندوق توسعه ملی به ۲۰ درصد خبر داد و گفت:‌ تمامی ارقام بودجه تحت تاثیر این موضوع تغییر می‌کند و اکنون ۲۷ هزار میلیارد تومان کمبود منابع وجود دارد.
کم آبی مزمن ایران در سال ۲۰۵۰ / نیمی از استان‌های کشور برنامه سازگاری با کم آبی تهیه نکرده‌اند
دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مطرح کرد
دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با بیان اینکه بیشتر آب‌خوان‌ها تا 15 سال دیگر از بین خواهند رفت گفت: در سال ۲۰۵۰، ایران با جمعیتی حدود ۱۱۷ میلیون نفر و سرانه آب تجدیدپذیر کمتر از ۱۰۰۰ مترمکعب با کم آبی مزمن مواجه خواهد شد.
کارت سوخت به دلایل سیاسی حذف و با منطق کارشناسی احیا می‌شود/ ۱۶ مزیت که با حذف کارت سوخت نادیده گرفته شد
به جرات می توان گفت، در حذف کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین هیچ دلیل کارشناسی وجود نداشت، اما خوشبختانه برای احیای آن دلایل کارشناسی و منطقی وجود دارد.
پیشتازی بانک ملت در پرداخت تسهیلات
مشارکت بانکها در طرح های بزرگ ملی از جمله سیاستهای دولت طی سالهای متمادی بوده، که از یک سو نقش مهمی در زمینه سازی برای فعالیت بخش خصوصی و رونق عرصه تولید ایفا نموده و از سوی دیگر به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر شده است.
۸۰ درصد تسهیلات بانکی در اختیار ۲۰۰ نفر
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد :
متاسفانه افراد خاصی در اکثر بانک‌ها با رانت، جعل و تبانی در قالب شرکت‌های صوری و کاغذی یا بعضاً جدیدالتأسیس بدون هیچ‌گونه اعتباری اقدام به اخذ تسهیلات می‌کنند. این افراد که تعداد آن‌ها به 200 نفر هم نمی‌رسد جهت منافع شخصی خود سیستم بانکی را مختل کرده‌اند.
عدم نیاز به شعبه و پول نقد با اپلیکیشن سکه
اپلیکیشن سکه، اپلیکیشن‌های پرداخت طراحی شده توسط به پرداخت است که علاوه بر ارائه خدمات معمول پرداخت به کاربران، خدمات ارزش افزوده فراوانی به پذیرنده و کاربر ارائه می‌دهد.
ادامه کاهش قیمت طلا و سکه در بازار
سکه و طلا در بازار امروز نیز به روند کاهشی خود را ادامه داد به‌گونه‌ای که به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر استان تهران هر عدد سکه تمام بهار طرح جدید به قیمت سه میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.
دلار به ۹۵۰۰ تومان رسید/ قیمت ارز در سراشیبی
بازار خرید و فروش ارز در مشهد داغ است؛
خرید و فروش ارز در بازار غیر رسمی مشهد با روند کاهشی قیمت دلار داغ شده و تقاضا برای خرید و فروش دلار بالا رفته است.
سهمیه بنزین پول نقد می‎شود
پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید برای مردم کشور سهمیه تعیین کنیم نه برای خودرو، چون در کل کشور ۱۸میلیون خودرو داریم و ۶۰درصد مردم خودرو ندارند و از منافع حاصله بی‌نصیب هستند.
قیمت جهانی طلا افزایش یافت
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظارات برای افزایش کمتر نرخ‌های بهره آمریکا در سال میلادی آینده، اندکی افزایش یافت.
اجاره حساب بانکی شهروندان؛ ماهانه ۲ میلیون!
فراخوان صاحبان تونل‌های زیرزمینی مالی برای اجاره حساب‌های بانکی
روزنامه آفتاب یزد در شماره امروز خود گزارشی با عنوان «اجاره حساب بانکی شهروندان؛ ماهانه دو میلیون!» منتشر کرد.
دینار و روپیه جای یورو را می‌گیرند؟
دریافت پول نفت از مشتریان ایران موضوعی است که به‌صورت مستقیم تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار گرفته و از آنجاکه آمریکا روابط بانکی ایران را تحریم کرده، ممکن است در این فرایند محدودیت‌های ایجاد شود. البته مذاکره ایران و اروپا برای تاسیس کانال بانکی در جریان است و چنانچه به نتیجه برسد، این مساله با چالش کم‌تری روبه‌رو خواهد بود.
نرخ تورم در عراق و افغانستان، ۰.۲ درصد
یک کارشناس اقتصادی گفت: تورم سال گذشته افغانستان یک دهم درصد بود که امسال به دو دهم درصد افزایش یافته است اما تورم در عراق با آن همه مشکلی که دارند از دو دهم درصد به یک دهم درصد در امسال کاهش یافته است .
قیمت انواع گوشی موبایل در بازار تهران
آخرین قیمت گوشی تلفن همراه در بازار .