avayneshat.ir آوای‌ نشاط

توافق ارزی میان ایران و عراق در مراحل نهایی/ تقاضا‌ی ارزی بازار داخلی تامین می‌شود
مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی که برای انجام مذاکرات بانکی به همراه هیأت وزارت امور خارجه به عراق سفر کرده بود، از گسترش بیش از پیش همکاری ارزی و بانکی میان دو کشور خبر داد.
اکسیر جوانی و زَر پرعیار جهش تولید در استان مرکزی
پرورش بوقلمون و صادرات آن به عنوان یکی از راهبردهای ایجاد ارزش افزوده بخش کشاورزی نیازمند حمایت دولت در قالب برنامه‌های جهش تولید است تا سبد مصرف داخلی و بازارهای هدف خارجی سهم بیشتری از این محصول داشته باشند.
دلار به زیر ۱۵ هزار تومان بازخواهد گشت
کارشناس بانکی گفت :
کارشناس ارشد بانکی گفت: اگر بانک مرکزی موفق شود ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی بازنگشته را از طریق فشار به صادرکنندگان وارد چرخه اقتصادی کشور کند، شاهد کاهش نرخ ارز به زیر ۱۵ هزار تومان خواهیم بود.
شرکت نفتی بزرگ آمریکایی برای سومین فصل پیاپی ضرر ده شد
شرکت بزرگ خدمات میادین نفتی هالیبرتون آمریکا برای سومین دوره سه ماهه پیاپی اعلام کرد که ضرر کرده است.
انتقاد از ارزان خریدن سهام عدالت/ شرکت‌های تعاونی در غیاب مسئولان دولت پاسخگوی مردم‌ هستند
سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی با انتقاد از بانکها و کارگزاری‌ها که سهام عدالت مردم را ارزان می‌خرند،‌ گفت: سهامداران عدالت که سهام خود را آزاد کرده‌اند، چون به مدیران دولتی دسترسی ندارند،‌ به شرکتهای تعاونی عدالت مراجعه می‌کنند.
مذاکره وزارت نفت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ساخت فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس
وزیر نفت گفت: با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء درباره ساخت فاز مجازی ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس مذاکراتی داشته‌ایم. در این راستا در حال بررسی سازوکار تخصیص خوراک به آنها هستیم.
خیز ترکمنستان برای جذب سرمایه‌های سعودی
تجار عربستان سعودی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صادرات گاز ترکمنستان ابراز علاقه‌ کردند.
عرضه ۳۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما طی دو روز
بر اساس اعلام بانک مرکزی، در دو روز گذشته ۳۰۰ میلیون دلار ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما به نرخ ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه شده است.
ترخیص ۵.۵ میلیون تن کالای اساسی طی چهار ماه
دبیر کارگروه تنظیم بازار از ترخیص ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی طی چهار ماه خبر داد و گفت: ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالای اساسی دیگر در بنادر کشور موجود است.
الزام شرکت‌های دولتی به عرضه ۲۵ درصد سهام خود در بورس
بر اساس مصوبه دولت که با امضای معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد، شرکت‌های دولتی موظفند، حداقل به میزان ۲۵ درصد از سهام خود را در بورس اوراق بهادار عرضه کنند.
موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد
در پی موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت‌ها به صورت فصلی و اعمال قیمت‌های جدید برای خودروهای شرکت‌های خصوصی و یکی از خودروسازان بزرگ، مرحله جدیدی از افزایش قیمت‌ها آغاز شد.
ضرب الاجل ۲۴ ساعته سازمان حمایت به اپراتورهای تلفن همراه
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت های ارتباطات سیار و خدمات ارتباطی ایرانسل از آنان خواست تا ظرف ۲۴ ساعت، نحوه فروش به لحاظ شکلی و قیمت بسته های اینترت را مطابق روال قبل از تاریخ ۱۳ تیرماه اجرا کنند.
عرضه اولیه سهام شرکت تولید نیروی برق آبادان روز چهارشنبه
عرضه اولیه سهام شرکت تولید نیروی برق آبادان در نماد آبادا روز چهارشنبه اول مرداد ۹۹ در بورس تهران انجام می‌شود.
وزارت راه: ۱۰۰۰ خانه خالی متعلق به یک نهاد را شناسایی کردیم
یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی از شناسایی یک نهاد با در اختیار داشتن ۱۰۰۰ واحد خانه خالی خبر داد و گفت: فردی در تهران نیز شناسایی شده که ۱۹۵ واحد در اختیار دارد.
معمای حل‌نشده انحراف مسیر خط لوله یازدهم سراسری گاز/ چرا دولت باید ۲ میلیارد دلار بیشتر بپردازد؟
انحراف مسیر خط لوله یازدهم برای تامین نیاز استان کرمان نیست و خسارت ۲ میلیارد دلاری نیز به کشور تحمیل کرده است. در این بین شائبه‌هایی از تامین گاز شرکت‌های خصوصی تا پروژه‌تراشی برای شرکت مهندسی و توسعه گاز مطرح است.