کد خبر: ۶۲۵۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
پیمان جبلی گفت: ویژه‌برنامه انتخاباتی «شش در دو» که از سوی همکاران ما در رادیو گفت‌وگو تهیه می‌شود، هم یکی از همین هدف‌گذاری‌های رسانه ملی است؛ ما هرچه به روزهای انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، حجم تولید برنامه‌ها و ارائه محتوا پیرامون این موضوع بیشتر می‌شود.

آوای نشاط، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه دولت با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون برنامه‌های انتخاباتی رسانه ملی گفت: در حال حاضر برنامه‌های متنوعی از سوی همکاران ما در شبکه‌های مختلف سیما، صدا و شبکه‌های استانی در حال تهیه است که به‌تدریج و براساس یک جدول برنامه‌ریزی شده زمان‌دار، این برنامه‌ها تولید و منتشر می‌شوند.

وی ادامه داد: ویژه‌برنامه انتخاباتی «شش در دو» که از سوی همکاران ما در رادیو گفت‌وگو تهیه می‌شود، هم یکی از همین هدف‌گذاری‌های رسانه ملی است؛ ما هرچه به روزهای انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، حجم تولید برنامه‌ها و ارائه محتوا پیرامون این موضوع بیشتر می‌شود.

جبلی همچنین به همکاران خود در رسانه ملی توصیه کرد: برای بهترشدن و بهره‌برداری مطلوب‌تر مردم از این ویژه‌برنامه‌ها باید این رویکرد را داشته باشند که مشکلات و دغدغه‌های مردم، مطرح و ضمن تبیین جایگاه و نقش مجلس، نامزدهای محترم انتخابات مجلس اعلام کنند چه برنامه‌هایی برای حل مسائل و مشکلات و پیشبرد توسعه کشور دارند.

ویژه‌برنامه انتخاباتی «شش در دو» به روایت رئیس رسانه ملی

رئیس سازمان صداوسیما تأکید کرد: طبق برنامه پیش‌بینی‌شده حرکت می‌کنیم. برنامه‌سازی‌ها در حال انجام است؛ آماده‌سازی زیرساخت‌های فنی برای راه‌اندازی ۲۰۰ فرستنده تلویزیونی در حوزه‌های انتخابیه پیش می‌رود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تخریب و تندی نسبت به برخی شخصیت‌های سیاسی در صداوسیما و وجود امکان دفاع برای آنان، تصریح کرد: اگر در هر برنامه‌ای خارج از ضوابط، آیین‌نامه‌ها و مقررات صداوسیما اتفاقی بیفتد، حتماً با آن برخورد می‌کنیم و فرصت را در اختیار کسی که احیاناً به او توهین شده یا افترایی بسته شده، می‌دهیم. اگر افراد بخواهند از این فرصت استفاده کنند یا نه دیگر تصمیم خودشان است.

جبلی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده گروه‌ها و احزاب سیاسی از امکانات صداوسیما در انتخابات، اظهار کرد: ۲۰۰ فرستنده تلویزیونی مخصوص نامزدهای انتخاباتی در هر حوزه انتخابیه است. ما ضوابط محتوایی ستاد انتخابات را به آنان اعلام می‌کنیم و خودشان محتوا را تولید می‌کنند و باتوجه‌به تعداد نامزدها در هر حوزه انتخابیه و تأمین عدالت رسانه‌ای، زمان مشخصی برای هر نامزد در نظر گرفته می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تبلیغات سریال‌های ترکیه‌ای در شبکه نمایش خانگی و تذکر صداوسیما به آنها، گفت: ساترا مسئول تنظیم‌گری حوزه نمایش خانگی و نظارت بر تولیدات آن است. ارتباطات خوب ما در حوزه نمایش خانگی و ساترا به‌تدریج در حال شکل‌گیری است. تخلفات کمتر شده و امیدواریم این ارتباط خوب و تعاملات بهتر از این شود تا شاهد کاهش هرچه بیشتر تخلفات و ناهنجاری‌ها در این زمینه شویم.

بر پایه این گزارش برنامه گفت‌وگومحور «شش در دو» با همکاری روزنامه جام‌جم و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در یکی از استودیوهای سازمان صداوسیما (رادیو گفت‌وگو) تولید می‌شود و دوشنبه هر هفته با اجرا و سردبیری امین صبحی و تهیه‌کنندگی حسین ماکنعلی از رادیو گفت‌وگو روی موج اف‌ام ردیف ۵/۱۰۳مگاهرتز، نرم‌افزار کاربردی ایران‌صدا و بخش تلویزیون ایسنا پخش می‌شود. متن و فیلم کامل این ویژه‌برنامه برای دسترسی راحت‌تر مخاطبان این برنامه بر خروجی‌های مکتوب و آنلاین مؤسسه مطبوعاتی جام‌جم و خبرگزاری دانشجویان ایران در دسترس است.

انتهای پیام/

خبرهای مرتبط