کد خبر: ۶۲۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۳
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رونمایی ناوشکن دیلمان، گفت: الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دیلمان در ناوگان شمال و دریای خزر نماد توان دریایی کشور است.

آوای نشاط: سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آئین الحاق ناوشکن دیلمان در بندر انزلی با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی، اظهار داشت: حادثه هفتم آذر ماه ۱۳۵۹ حادثه بزرگ و تعیین کننده در آینده نبرد در خلیج فارس بود که با مجاهدت نیروی دریایی ارتش، توان دریایی ارتش بعث عراق از بین رفت.

وی با اشاره به رونمایی ناوشکن دیلمان، گفت: الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دیلمان در ناوگان شمال و دریای خزر نماد توان دریایی کشور است.

سرلشکر باقری گفت: دریایی خزر، دریای صلح و دوستی است و ما در این مراسم نیز پیام صلح و دوستی ملت ایران را به همه کشورهای همسایه اعلام می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: ملت ایران و نیروهای مسلح با اتکا به قدرت الهی، توانمندی ملی و بومی و خود اتکایی در جهت اجرای تدابیر فرمانده معظم کل قوا و ایجاد امنیت ناوگان‌های تجاری و مقابله با دشمنی‌ها و شیطنت‌های استکبار جهانی توانسته است بایستد و مقاومت کند و امنیت را برای کشور رقم بزند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورمان بازدارندگی پایداری را برای همه فعالیت‌های ملی فراهم کرده است، تاکید کرد: نیروی دریایی سهم مهمی در قدرت بازدارندگی پایدار دارد. جا دارد امروز از توانمندی نیروهای مسلح، صنایع دریایی، صنایع الکترونیک، صنایع هوافضا، صنایع دفاع و همه مجموعه‌های وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان در مراسم الحاق ناوشکن دیلمان به نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی قدردانی کنیم، زیرا کار بسیار بزرگ و در سخت‌ترین شرایط اتفاق افتاده است.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح تصریح کرد: ما در سال‌های اخیر در اوج تحریم‌ها هستیم و البته نیروهای مسلح در تمامی این ۴۵ سال گذشته در تحریم آمریکا و همراهان مستکبر آن بوده است. این تحریم‌ها در اوج خود قرار گرفته است، لذا در چنین شرایطی ساخت یک ناوشکن که در لبه فناوری‌های جهانی قرار دارد و تمامی بخش‌های آن توسط صنعتگران دانشمند ایرانی ساخته شده است، جای کمال افتخار و امیدواری دارد و باید به همه جوانان بزرگی که این کار بزرگ را انجام داده‌اند، دست مریزاد چرا که این ناوشکن و شاهکار بزرگ را برای دریای شمال آماده کرده‌اند.

وی بیان کرد: با افزوده شدن آئین الحاق ناوشکن دیلمان در بندر انزلی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به امنیت پایدارتری در شمال کشور دست یافته‌ایم و ما همکاری روزافزونی با سایر کشورهای منطقه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: