کد خبر: ۶۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۸
امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با همتای مصری:
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تل آویو برای ایجاد دولت فلسطین، در خارج از سرزمین تاریخی فلسطینیان تلاش می‌کند، اما مقاومت مانع اصلی تحقق خواب‌های پریشان صهیونیست‌ها شده است.

آوای نشاط: در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات کشورهای اسلامی در خصوص لزوم توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه، شامگاه روز یکشنبه حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با سامح شکری، وزیر امور خارجه جمهوری مصر در این خصوص رایزنی و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به میزبانی مصر در برگزاری نشست بین‌المللی در خصوص جنایات رژیم صهیونیستی و بحران جاری غزه، از تلاش‌های این کشور جهت توقف درگیری و ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه تقدیر کرد.

امیرعبدالهیان بار دیگر آمادگی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه از طریق مصر را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هدف نهایی رژیم جعلی و اشغالگر اسرائیل کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه به منطقه سینا در مصر و بخش‌هایی از اردن است. در واقع تل آویو برای ایجاد دولت فلسطین، در خارج از سرزمین تاریخی فلسطینان تلاش می‌کند. اما مقاومت مانع اصلی تحقق خواب‌های پریشان صهیونیست‌ها شده است.

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر نیز ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص نشست اخیر در قاهره، از ارسال کمک‌های بشردوستانه ایران استقبال کرد و بر ضرورت رایزنی و ادامه هماهنگی‌ها میان کشورهای اسلامی و عربی، از جمله ایران و مصر در خصوص موضوع فلسطین تاکید نمود.

در این گفتگو طرفین بر توقف فوری کشتار مردم فلسطین، ارسال کمک‌های بشردوستانه تاکید کردند و همچنین مخالفت قاطع با سیاست کوچ اجباری ساکنان فلسطینی نوار غزه را مورد تاکید قرار دادند.

وزیر خارجه مصر افزود: ما مخالف گسترش دامنه جنگ هستیم و معتقدیم که ملت فلسطین باید در سرزمین خود باقی باشند.

برچسب ها: مصر ، ایران ، اسرائیل
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: