کد خبر: ۶۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
با افزایش فشار از سوی دولت آلبانی، منافقین علاوه بر فراری دادن تعدادی از نیروهایشان به کانادا، تعدادی دیگر را نیز به آلمان منتقل خواهند کرد.

آوای نشاط: برنامه گروهک منافقین برای فرار از آلبانی و انتقال مقرشان به کانادا حواشی زیادی برای آنها ایجاد کرده و موجب درگیری در میان اعضای رده های میانی و پایین این گروهک نیز شده است.

تسنیم پیش از این خبر داده بود که در پی فشارهای دولت آلبانی به گروهک منافقین، خصوصاً پس از حمله پلیش ضدشورش این کشور به مقر اشرف۳، سران منافقین تصمیم به انتقال مقر خود به کشور دیگری گرفتند.

ابتدا قرار بود مقر این گروهک به فرانسه منتقل شود که به دلیل عدم موافقت این کشور، کانادا به عنوان مقصد بعدی آنها انتخاب شد.

فرار منافقین از آلبانی همانطور که گفته شد، به دلیل فشارهای دولت این کشور و ایجا محدودیت های شدید علیه آنهاست به گونه ای که پلیس آلبانی در هفته های گذشته اقدام به ایجاد پست های بازرسی در خروجی های اشرف ۳ کرده و همه ورود و خروج های آنها را کنترل می کند.

علاوه بر این، با دستور دولت آلبانی، اینترنت این مقر نیز قطع شده است.

«ادی راما» نخست‌وزیر آلبانی نیز در مصاحبه‌ای با شبکه آلمانی «اشپیگل» گفته بود که گروهک منافقین نمی‌توانند از آلبانی برای جنگ علیه ایران استفاده کنند.»

وی تصریح کرده بود: «آلبانی قصد جنگ با ایران را ندارد و کسی را که از مهمان‌نوازی ما سوء‌استفاده کرده باشد، نمی‌پذیرد.»

در پی یورش پلیس ضدتروریسم آلبانی در خردادماه (که بعداً نیز تکرار شد)، اسناد زیادی به دست آمد که از جمله آنها برنامه این گروهک برای اقدامات تروریستی سایبری در ایران و حتی علیه برخی اشخاص در کشور آلبانی، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی می شد.

با به دست آمدن این استاد، دادگاه ضد تروریستم آلبانی اتهاماتی را متوجه سران این گروهک کرده و آنها بیم آن را دارند که در حمله بعدی پلیس به مقر اشرف۳، بسیاری از سران این گروهک دستگیر شوند، خصوصاً اینکه برخی از کادرهای منافقین دارای پرونده تروریستی در آلبانی هستند و منافقین تلاش می‌کنند اول از همه این افراد را فراری دهند.

با افزایش فشار از سوی دولت آلبانی، منافقین در ابتدا سعی کردند افرادی که دارای پاسپورت کانادایی هستند را در اولویت اول به این کشور منتقل کنند و از آنجا که امکان انتقال همه آنها به کانادا وجود ندارد، برنامه جدید آنها، انتقال افراد دارای پاسپورت آلمانی به کشور آلمان است.

خروج مخفیانه و شیوه اولویت بندی منافقین برای فرای دادن اعضای خود از آلبانی، موجب درگیری در میان اعضای رده پایین نیز شده که از جمله این حواشی، درگیری در نشست رسمی اخیر این گروهک در اشرف۳ بود.

این چالش ها خصوصاً بدلیل عدم حضور مریم رجوی که از سوی آلبانی به این کشور ممنوع الورود شده است، افزایش یافته و به نظر می رسد پلیس آلبانی در آینده بار دیگر وارد این مقر شده و این بار اشرف ۳ را برای همیشه تعطیل کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: منافقین ، آلبانی ، کانادا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: