کد خبر: ۶۲۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۸
کیومرث هاشمی خبر داد:
سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: در اولین جلسه هیات دولت که حضور داشتم، رئیس جمهوری دستور پرداخت پاداش قهرمانان و مدال‌آوران را صادر کرد.

آوای نشاط: کیومرث هاشمی در حاشیه‌ی نشست هم‌اندیشی با پیشکسوتان با بیان اینکه که قصد نداریم حرف‌های تکراری گفته شود و باید بیشتر شنونده باشیم اظهار داشت: در همین راستا یک فضای گفتمانی درخصوص مسائل و مشکلات قهرمانان و پیشکسوتان برای رسالتی که داریم پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی در ادامه با تبیین این که مهم‌ترین نکته درحال حاضر چگونگی استفاده از ظرفیت فکری پیشکسوتان ورزشی است، اعلام کرد: در جلسه قبل هیأت دولت نیز رئیس جمهوری به همه اعضا هیأت دولت تاکید کردند که از ظرفیت نخبگان و پیشکسوتان هر حوزه‌ای به بهترین شکل بهره گرفته شود، بنابراین باید درنشست‌های اینچنینی پای سخنان این عزیزان بنشینیم.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان گفت: در همین راستا باید مدلی را پیدا کنیم که مدیران کل ورزش وجوانان سراسر کشور با پیشکسوتان دیدار داشته باشد و بتواند از دانش و تجربیات آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: واقعیت این است وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش به تنهایی نمی‌تواند بار سنگین ورزش را به دوش بکشد، بنابراین بهترین شرایط این است که از ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد استفاده کند.

کیومرث هاشمی با اشاره به افراد حاضر درجلسه هم اندیشی عنوان کرد: حدود هفت، هشت هزارسال تجربه پشت افرادی بود که در این نشست حضور داشتند، ما باید به مدلی برسیم که از این ظرفیت‌ها بهره بگیریم کاری که هم اکنون در دنیا انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عدالت محوری براساس رشته‌های ورزشی را مورد توجه قرار داد و گفت: عدالت به این معناست که هرچیزی سرجای خودش باشد، رشته‌ای که قرارداد حرفه‌ای دارد به یک نحو و رشته ورزشی که شرایط حرفه‌ای بودن را ندارد باید به نحو دیگری مورد توجه قرار بگیرد.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان در ادامه به دیدارهایش با ملی‌پوشان اشاره کرد و افزود: البته من در جلسه‌ها و بازدیدهایی که داشتم آن بخش‌هایی که مربوط به وزارت ورزش بود را مورد توجه قرار دادم، البته همانطور که می‌دانید متولی بازی‌های آسیایی کمیته ملی المپیک است، بنابراین اعتبارات و امکانات نیز، توسط این نهاد تأمین می‌شود، اما ما هم به عنوان متولی ورزش، وظیفه حمایت وپشتیبانی داریم.

وی دغدغه‌های ملی پوشان را در طول دیدارهایی که از اردوهای تیم ملی داشته مورد توجه قرار داد و گفت: نکته‌ای که توسط ورزشکاران عنوان شد، این بود که دوسال است، پاداش‌های مدال آوران پرداخت نشده است! واقعیت این است، آنها نباید این موضوعات را به ما بگویند، بلکه ما باید به دنبال پرداخت پاداش‌های قهرمانان‌مان برویم.

کیومرث هاشمی افزود: در نخستین جلسه هیأت دولتی که حضور داشتم این موضوع مطرح شد و رئیس جمهوری دستور پرداخت پاداش‌ها را صادر کرد، خوشبختانه سازمان مدیریت هم تأمین اعتبار کرده و به زودی این مهم انجام می‌شود تا ان‌شاءالله ورزشکاران‌مان با فراغ خاطر بیشتری در مسابقات شرکت کنند.

وی توضیح داد: بخش اعظم بحث مدال‌آوری، تمرین و آمادگی نیست بلکه شرایط روانی مناسب نیز بابد فراهم شود. آن شرایط روانی را هم من به عنوان وزارت ورزش و جوانان بایستی فراهم کنم.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان یادآور شد: در بحث عدالت هم بایستی هر رشته سهم خود را از عدالت داشته باشد، مثلاً در رشته‌ای مثل وزنه‌برداری که بیش از ۱۵ سال از عمر تجهیزات می‌گذرد باید حمایت صورت بگیرد و تجهیزات به روز شود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: