کد خبر: ۶۱۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به واکنش دولت آلمان در برابر حکم جمشید شارمهد گفت: از وزارت‌خارجه انتظار می‌رود برخورد عزتمندانه‌ای در خور کار وقیحانه آلمان به عمل بیاورند.

آوای نشاط : حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خطیب این‌ هفته نماز جمعه تهران با تبریک میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: امام حسین (ع) قرآن ناطق و خود ذکر است و هم نفس مطمئنه است.  اگر می‌خواهیم امام حسینی زندگی کنیم خداوند را از یاد نبریم. از پرونده‌سازی، شایعه سازی ، قطع رحم‌ها و غیره دوری کنیم؛ چرا که همه بدبختی‌ها از خدادوری‌ها است. مسئله بعدی سیره امام حسین(ع) عشق به شهادت است. در زمان دفاع مقدس، شهدای ما چه فتنه‌ها را خاموش نکردند. امام حسین(ع) روز عاشورا به بالین شهدا که می‌رفت می‌گفت خداوند شهدا را دوست دارد.

وی افزود: از زرق و برق دنیا خودمان را بکنیم. از گناه دوری کنیم و گناه زشتی و پلیدی است. امروز روز پاسدار است، سپاه از روز اول از دل مردم بیرون آمد. سپاه پاک و از دل مردم است. این تشکل نظامی با مبنای دینی پرچم‌دارش با امر خداوند پرچم را به دست گرفته است و تمرکز قدرت معنوی در وجود او به همه می‌رسد. کار نظام دینی نجات بشر است و فرق‌شان با دولت‌های سکولار و مادی و دنیوی این است که وعده دنیا به مردم‌شان می‌دهند در صورتی که اسلام برای همه نیازهای بشری پاسخ دارد.

وی ادامه داد: پیامبران برای این آمدند که زندگی مردم بوی خدا داشته باشد و زندگی بشریت همراه با قداست باشد. قدرت‌های بزرگ از ابتدا نمی‌خواستند چنین نظامی به وجود بیاید، اما با راهنمایی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از این شرایط عبور کردیم.

وی با اشاره به سهم دشمنان در درگیر کردن جمهوری اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس ، گفت: بعد از آن هم ناتو فرهنگی را در سال‌های ۷۸ و ۸۸ به وجود آوردند و معتقد بودند بدون جنگ به مقاصد خودشان می‌رسند، اما به فضل الهی دیدید با رهبری تمام تارهای عنکبوتی دشمنان را با یک سخنرانی،  افشاگری و روشنگری از بین بردند و دل‌ها را قرص و محکم کردند و دیدید در این جنگ فرهنگی که مخصوصا هویت انسانی را به یک هویت حیوانی و غربی تبدیل کردند، شکست خوردند.

وی اضافه کرد: در تمام این میدان‌های جنگ، تمام جبهه کفر با جبهه نظام اسلام درگیری داشت و در این جنگ نقش سپاه بی بدیل است. حسن تهرانی مقدم سپاهی، بعداز جنگ ۸ ساله گفت که ما موشک نداریم و باید توانمند شویم .وی وقتی موفق می‌شود  به رهبری تبریک می‌گوید رهبر معظم انقلاب می‌گویند ما به این اکتفا نمی‌کنیم و از شما موشک نقطه زن می‌خواهیم و امروز مشاهده می‌کنید هرجا بخواهیم دشمن خودمان را از بین ببریم چه عین الاسد چه جاهای دیگر ایران در جایگاه مقتدر قرار گرفته‌است و همه از سپاه حساب می‌برند.

وی  در ادامه به نقش شهید فخری زاده در مساله  هسته ای اشاره کرد و گفت: قدم به قدم ریزش باران سپاه پاسداران را مشاهده می‌کنید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه بلاهای طبیعی را امتحان الهی خواند و گفت: درخشش سپاهیان ما که هم در خوی به امداد زلزله زدگان رسیدند و توانستند آرامش برقرار کنند و حضور رئیس جمهور جهادی ما با یک وسیله ساده بدون خبر قبلی برگ‌ زرینی به نظام جمهوری اضافه کرد و همچنین امداد رسانی آنان به زلزله زدگان ترکیه نشان از اقتدار نظام اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به صدور حکم اعدام جمشید شارمهد، تصریح کرد: سرکرده یک گروه خونخوار جنایت کار با دست خونین و قصاوت قلبی که نشان دادند، در شیراز عزاداران حسینی را به خاک و خون کشیدند و در چندین عملیات تروریستی حضور داشتند در دادگاه علنی با وکیل لازم محکوم به اعدام شد، ولی دولت آلمان و رسانه‌های ضد بشریت این مسئله را خواستند به چالش بکشند و وقاحت دولت آلمان که کاردار ایران را احضار و تعدادی از دیپلمات‌های ما را اخراج کرد را مشاهده کردیم و از وزارت‌خارجه انتظار می‌رود برخورد عزتمندانه‌ای در خور کار وقیحانه آلمان به عمل بیاورند.

صدیقی در ادامه با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: دنیا می‌خواست امسال ۲۲ بهمنی به وجود نیاید، اما امسال از همه سال‌ها باشکوه‌تر بود و مردم با وجود شرایط بد اقتصادی به میدان آمدند و اعلام کردند تا ظهور در این مسیر ثابت قدم خواهند بود.

صدیقی همچنین در خطبه‌ اول نماز جمعه امروز تهران با دعوت همه به رعایت تقوی گفت: یکی از برکات تقوی، گشایش و سهولت زندگی است و برکت بالاترش آسان تر شدن بندگی خداست.

وی افزود: کسی که دست بده و گره گشا داشته باشد و این سخاوت و کرامت با تقوا همراه باشد و آدم ریاکاری نباشد و رعایت تقوا را عمل کرده باشد، خدا قول داده برای او امور را آسان کند.

صدیقی همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه ادامه داد: اگر با خدا باشیم، خدا باماست و اگر خدا باما باشد همه چیز با ماست. با غیرخدا هر کس معامله کرد دچار خسران شد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: