کد خبر: ۶۱۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
در کتاب تازه پمپئو مطرح شد
در شرایطی که تلاش‌های زودهنگام چهره‌های جمهوری‌خواه برای نامزدی احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ ادامه دارد، ادعای مایک پامپئو در کتابش علیه دختر و داماد دونالد ترامپ خبرساز شده است.

آوای نشاط: مایک پمپئو که طبق گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی در اندیشه نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است، کتابی با عنوان «هرگز یک اینچ را از دست نده؛ جنگیدن برای آمریکایی که من دوست دارم» منتشر کرده است.

وی که سابقه عضویت در مجلس نمایندگان آمریکا را دارد، در دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق این کشور ابتدا به عنوان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و سپس وزیر خارجه آمریکا حضور داشت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو در بخشی از کتاب خودش ادعا کرد که ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، دختر و داماد ترامپ به طور محرمانه تلاش کردند که «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دولت ترامپ از منصبش برکنار شود.

طبق نوشته پامپئو، دختر ترامپ و دامادش که به عنوان مشاور رئیس‌جمهور در کاخ سفید حضور داشتند درصدد بودند که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، پنس از معاونت ریاست‌جمهوری کنار برود و «نیکی هیلی» جایگزین او شود.

در کتاب وزیر خارجه سابق آمریکا آمده است، نیکی هیلی پیش از استعفا از مقام خودش به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل در ماه اکتبر ۲۰۱۸، با ترامپ در کاخ سفید دیداری خصوص داشت. به نوشته پامپئو، «جان کِلی» رئیس وقت کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ گفته بود که ایوانکا ترامپ و شوهرش جرد کوشنر در این دیدار حضور داشتند.

به گفته مایک پامپئو در کتابش، در این دیدار بود که آنها به دونالد ترامپ پیشنهاد دادند که نیکی هیلی را به عنوان نفر دوم دولت خود انتخاب و مایک پنس را برکنار کند. او نوشت: «آنها داشتند گزینه "هیلی برای معاون رئیس‌جمهور" را ارائه می‌دادند».

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: