کد خبر: ۶۰۷۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
معاون آموزشی دانشگاه تهران:
معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: روند رسیدگی به پرونده جذب عضو هیات علمی حقوق دانشگاه تهران همچنان در دانشگاه در حال بررسی است و هیات اجرایی جذب تصمیم نهایی را می گیرد.

آوای نشاط: محسن برهانی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران کمتر از یکماه گذشته در توئیتی از تلاش‌ها برای اخراج خود از دانشگاه خبر داد و این اقدام را در راستای مخالفتش با احکام دادگاه و اعدام‌های اخیر عنوان کرد.

چند روز گذشته نامه‌ای منتسب به دانشگاه تهران منتشر شد که در آن کارگروه بررسی صلاحیت عمومی هیأت اجرایی جذب دانشگاه، صلاحیت محسن برهانی را برای عضویت در هیأت علمی دانشگاه تهران تأیید نکرده و در آن نامه آمده بود که با ادامه حضور برهانی در این جایگاه مخالفت شده است. نکته قابل توجه اینکه این نامه در تاریخ ۱۱ مهرماه خطاب به معاون آموزشی دانشگاه نوشته شده است.

در همین رابطه محمود کمره‌ای معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: هیأت اجرایی جذب دانشگاه تهران براساس گزارش دو کارگروه بررسی صلاحیت‌های عمومی و صلاحیت علمی در مورد درخواست‌های جذب اعضای هیأت علمی، تمدید قراردادها، تبدیل وضعیت استخدامی تصمیم گیری می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: گزارش کارگروه صلاحیت عمومی که در رسانه‌ها منتشر شده است، مربوط به بررسی موضوع در تابستان و پاسخ کارگروه صلاحیت‌های عمومی در مهرماه ۱۴۰۱ بوده و ارتباطی به شرایط اخیر ندارد.

کمره‌ای خاطرنشان کرد: اعلام نظر این کارگروه درباره این استاد دانشگاه تهران، نظر نهایی و تعیین کننده‌ای نیست و روند رسیدگی به پرونده جذب ایشان همچنان در دانشگاه در حال بررسی است.

وی تصریح کرد: ضمناً با توجه به کثرت درخواست‌ها که باید توسط هیأت اجرایی جذب مورد تصمیم گیری قرار گیرد، هنوز نوبت بررسی پرونده این استاد فرا نرسیده است.

این مقام مسئول دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: هر زمان نوبت بررسی پرونده ایشان در هیأت اجرایی جذب فرا برسد، تصمیم لازم اتخاذ و اعلام خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: