کد خبر: ۵۹۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
انتقاد تند عضو کمیسیون امنیت ملی از قالیباف
احمدی بیغش در انتقاد از عملکرد رئیس مجلس شورای اسلامی به بیان مطالبی پرداخت و گفت: عملکرد ایشان مورد نقد جدی است.

آوای نشاط ـ محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند گفت: مطابق ماده ۲۰ بند ۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس موظف است هر سه ماه یک بار گزارش کاملی از تصمیمات و اقدامات هیات رئیسه در رابطه با مسائل مختلف به مجلس و واحدهای تابعه آن از جمله مکز پژوهش ها را در صحن علنی به نمایندگان ارائه کند؛ بفرمایید در این حدود ۳۰ ماه چند بار از تریبون مجلس به این قانون عمل کرده اید و نمایندگان و مردم را در جریان امور قرار داده اید؟ این موضوع مهم در مجلس یازدهم به شدت مغفول مانده و ابهامات زیادی در ارائه نشدن گزارشات به وجود آورده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ضعف مجلس در رابطه با مسائل اخیر در این دو ماه و موضع گیری های مختلف نمایندگان و نبود یک نظر واحد که این هم به دلیل ضعف مدیریت ریاست مجلس و همچنین گزارشات نگران کننده ای در خصوص مداخلات در عزل و نصب های مدیران و امور دیگر به گوش می رسد که یکی از آنها مربوط به شایعات گسترده مداخله رئیس در برکناری دبیر مناطق آزاد کشور است، لذا انتظار می رود در این زمینه شفاف سازی شود. قطعا خوشحال می شویم که این مطالب صحت نداشته باشد.

احمدی بیغش در با بیان اینکه نحوه اداره امور مجلس و ریاست جلسات علنی و غیرعلنی با ضعف ها و نواقص شدیدی مواجه است، گفت: این مساله در نوع نگارش متن و قرائت آنها توسط رئیس کاملا مشهود و مکررا دستاویز رسانه ها و فضای مجازی قرار گرفته است. آقای رئیس؛ همانگونه که قبلا هم تذکر داده بودیم بهتر است در مشاوران خود تجدید نظر اساسی کنید.

وی افزود: شکایت جنابعالی از آقای نوباوه نماینده تهران از عجایب این دوره است. مگر جرم این جانباز چه بوده جز یک اظهار نظر در رابطه با موضوع سیسمونی؟ این شکایت یعنی امنیتی شدن مجلس در دوره مدیریت شما. پیشنهاد می کنم برای حفظ شأن مجلس و حرمت تریبون از روسای قبلی مجلس امثال آقایان لاریجانی و ناطق نوری در خصوص مدیریت مجلس مشورت بگیرید، چون آنها در چارچوب انقلاب و نظام هستند و نباید ملاحظات سیاسی و سلیقه ای خودمان را بر منافع ملت ترجیح دهیم.

احمدی بیغش در عین حال گفت: البته حرکت شما در هفته گذشته نسبت به وزیر اقتصاد که در صحن حضور داشت بجا بود و ای کاش همیشه و نسبت به آن دسته از وزرای ناکارآمد از جمله وزیر اقتصاد اینگونه موضع گیری می کردید.

وی افزود: قوه مقننه جایگاهی نیست که بشود با غرور بی مورد به آن نگاه کرد از سوی دیگر نگاه از بالا به مجلس این قوه نظارتی را از جایگاه واقعی خود دور کرده و یکی از مصادیق بارز آن حضور تعداد قابل توجهی از پرسنل هیات رئیسه در داخل صحن بوده است که با نگاهی به سوابق گذشته مدیریتی مجلس می بینیم که در هیچ دوره ای این تعداد از افراد از حوزه ریاست در صحن علنی حضور نداشتند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: