کد خبر: ۵۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
رسانه صهیونیستی اعلام کرد؛
یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد که مشاور ولیعهد عربستان در تدارک دیدار سه جانبه مسئولان سعودی- آمریکایی – صهیونیستی در جریان سفر جو بایدن به ریاض است.

آوای نشاط ـ  روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» نوشت که مشاور بن سلمان ولیعهد عربستان در تدارک دیدار سه جانه مسئولان سعودی- آمریکایی – اسرائیلی در جریان سفر جو بایدن به ریاض است.

طبق نوشته این روزنامه صهیونیستی، برگزاری چنین دیداری در گرو موفقیت سفر بایدن به منطقه به ویژه نتایج حاصل از سفر او به عربستان است.

به نوشته یدیعوت آحارنوت، برگزاری چنین دیداری ممکن است انتقادات نسل محافظه‌کار و قدیمی عربستان سعودی از محمد بن سلمان را افزایش دهد. اما در مقابل رژیم تل آویو بویژه دفتر «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت از اینکه یک مقام صهیونیست علناً پای خود را به خاک عربستان بگذارد حتی اگر مسؤولی عالیرتبه نباشد، استقبال خواهد کرد.

در بخش دیگر این گزارش آمده است که بایدن در سیزدهم ژوئیه جاری به فلسطین اشغالی و از آنجا مستقیماً به عربستان خواهد رفت. گفت‌وگوهایی میان آمریکا و عربستان درباره این احتمال که یکی از سه مسؤول بلندپایه صهیونیست نیز بایدن را در سفر به ریاض همراهی کنند، انجام شده اما اجرایی شدن این سناریو ضعیف است.

پیش از این لاپید در سخنانی گفته بود که «اسرائیل در تلاش است تا بواسطه سفر ماه آینده جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه به عادی سازی روابط با عربستان سعودی کمک کند.»

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: