کد خبر: ۵۸۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
بنا به اعلام رسانه‌های انگلیس، نخست وزیر این کشور تا ساعاتی دیگر استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

آوای نشاط ـ در پی بحران سیاسی ادامه دار در کابینه انگلیس، نخست وزیر این کشور آماده استعفا می‌شود.

شبکه الجزیره به نقل از رسانه‌های انگلیسی نوشت که «بوریس جانسون» آماده استعفا از سمت نخست وزیری این کشور می‌شود.

همچنین شبکه بی بی سی اعلام کرد که نخست وزیر انگلیس تا ساعاتی دیگر طی بیانیه‌ای استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

الجزیره به نقل از رسانه‌های انگلیسی نوشت که نخست وزیر این کشور به رئیس کمیته پشتیبانی حزب مخاقظه کار اعلام کرده که با کناره گیری از سمت خود موافق است.

آنگونه که رسانه‌های انگلیسی خبر می‌دهند جانسون خواستار تعیین رهبر جدید برای حزب محافظه کار انگلیس شده است. شبکه الجزیره به نقل از نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: تصمیم گرفته‌ام که به نفع حزب و کشور کناره گیری خود را اعلام کنم.

در ادامه موج استعفاها در کابینه بوریس جانسون «براندو لوئیس» از سمت وزیر امور ایرلند شمالی و «دامنیان هندز» از سمت وزیر امور مرزی و امنیت استعفا دادند. تا این لحظه ۵۰ وزیر، معاون و مشاور وزیر از دولت جانسون کناره‌گیری کرده اند.

پیش از این نیز «جو چرچیل» وزیر محیط زیست انگلیس از جدیدترین مقاماتی دولتی است که از سمت خود استعفا داده بود. چرچیل ضمن استعفا از رویکرد غیر جدی و خودخواهانه جانسون انتقاد کرد.

این دو وزیر کابینه جانسون پس از آن از مقام خود کناره گیری و استعفای خود را اعلام کردند که جانسون بدلیل سوءاستفاده جنسی یکی از اعضا ارشد کابینه تحت فشار قرار گرفته است. «کریس پینچر»، معاون رئیس حزب محافظه کار انگلیس و مسئول نظارت بر عملکرد نمایندگان محافظه کار در پارلمان این کشور اخیراً استعفای خود را به دلیل آزار و اذیت جنسی ارائه کرده است.

حزب حاکم انگلیس در ماه‌های اخیر با یک رشته رسوایی‌های جنسی مواجه شده است. در اواسط ماه مه، یک نماینده مجلس به ظن تجاوز به عنف به طور موقت بازداشت شد.

 انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: