کد خبر: ۵۸۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
رئیس پارلمان لبنان:
رئیس پارلمان لبنان با اشاره تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم دریایی این کشور در آب‌های مدیترانه، تاکید کرد: نمی‎‌توانیم این گونه اقدامات رژیم صهیونیستی را نادیده گرفته و در برابر آن سکوت کنیم.

آوای نشاط ـ «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان شامگاه گذشته در سخنانی علیه تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به حریم دریایی لبنان موضع گرفت.

وی در این باره تاکید کرد: ما نمی‌توانیم اقداماتی که را رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، نادیده بگیریم. «آموس هوک اشتاین» میانجیگر آمریکایی باید به بیروت بیاید و به وی تاکید شود که لبنان در برابر این تجاوزات دست بسته باقی نخواهد ماند.

وی تاکید کرد: آمریکا با توجه به اینکه طرف میانجیگر در این پرونده (اختلافات دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه) است، باید برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی وارد عمل شود.

نبیه بری در ادامه افزود: اگر میانجیگر آمریکایی کاری نکند و یا اقداماتش به نتیجه نرسد، دولت لبنان باید با اجماع ملی وارد عمل شده و اعتراض خود را به سازمان ملل منعکس کند.

گفتنی است روز گذشته رژیم صهیونیستی با تجاوز به حریم دریایی لبنان، یک سکوی گازی در دریای مدیترانه مستقر کرد. رژیم صهیونیستی قرار است با نصب سکوی گازی کاریش، از آن برای اکتشاف و استخراج گاز استفاده کند.

این در حالی است که حزب‌الله لبنان با اشاره به نقض حریم دریایی لبنان و ورود رژیم صهیونیستی به آب‌های منطقه‌ای این کشور به صهیونیست‌ها درباره پیامدهای اقدامات‌شان هشدار داده است. روز گذشته رئیس جمهور و نخست‌وزیر لبنان نیز در این باره موضع‌گیری‌هایی داشته‌اند.

شبکه صهیونیستی کان نیز امروز گزارش داد که رژیم صهیونیستی از احتمال حمله حزب‌الله علیه سکوی گازی کاریش، نگران است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: