کد خبر: ۵۸۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
سفر سرزده رئیس جمهور به آبادان
رئیس‌جمهور در جریان سفر به آبادان گفت: به یقین با مسببان حادثه متروپل برخورد جدی خواهد شد.

آوای نشاط ـ حجت الاسلام رئیسی که بدون اطلاع قبلی و به صورت سرزده به آبادان سفر کرد است صبح امروز با حضور در خیابان امیرکبیر آبادان از محل حادثه روند آوار برداری بازدید و عملیات آوار برداری را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

وی در این بازدید با تعدادی از کسبه حاضر محل گفتگو کرد و تعدادی از مردم نیز در دیدار با آیت الله رئیسی از مشکلاتشان گفتند.

نماینده ولی فقیه و فرمانده ولیعصر خوزستان، استاندار و فرماندار آبادان رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه بخشی از ساختمان متروپل آبادان به طور ناگهانی فرو ریخت.

آمار جان باختگان در حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان تاکنون به ۳۷ نفر رسیده است.

آیت الله رئیسی آبادان را به مقصد تهران ترک کرد

 رئیس جمهور کشور که به صورت سرزده از روند آواربرداری از متروپل آبادان دیدن کرد، آبادان را به سمت تهران ترک کرد.

هیچ کس نباید جرات کند با روابط ناسالم جان مردم را به خطر بیندازد

 رئیس جمهور گفت: باید به گونه ای عمل کرد که هیچ کس نباید جرات کند با روابط ناسالم جان مردم را به خطر بیندازد.

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه قبل از ترک آبادان در جمع خبرنگاران تاکید کرد: رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در زمینه آواربرداری در جریان است

رئیس جمهور کشور گفت: پرونده متروپل در بخش حقوقی نیز به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند، رسیدگی و تلاش می‌شود تا هیچ صاحب حقی احساس نکند که حقش ضایع شده است.

دستور برخورد بدون اغماض با مسببان حادثه متروپل صادر شد

آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه پس از بازدید از عملیات آوار برداری ساختمان متروپل آبادان، راهی مینوشهر شد و با خانواده صالحیان پور دیدار کرد.

رئیس‌جمهور در این دیدار جان باختن ۲ دانش آموز و یکی دیگر از اعضای این خانواده را تسلیت گفت.

آیت الله رئیسی در دیدار با خانواده صالحیان پور به بازماندگان تسلیت گفت و اظهار کرد: به یقین با مسببان این حادثه برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: مسئولان باید نظارت دقیق‌تری بر ساخت و سازها بخصوص ساختمان‌های بلند مرتبه داشته باشند تا شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.


رئیسی: مدام به خوزستان سفر می کنم

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جلسه مدیریت بحران آبادان با بیان اینکه مردم به حق انتظار دارند به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته منجر به حادثه متروپل خاتمه داده شود، اظهار کرد: به موازات اقدامات فنی و میدانی، باید به سرعت عملیات آواربرداری انجام شود.

وی با بیان اینکه این وضعیت حق مردم این خطه نیست، تصریح کرد: تا روزی که مشکلات آبادان حل شود مدام به خوزستان سفر خواهم کرد و نمی‌گذاریم دیگر چنین اتفاقاتی تکرار شود. حادثه متروپل آبادان باید عبرتی شود برای سوء‌استفاده کنندگان.

برخورد عبرت آموز با خاطیان متروپل مهم‌ترین اقدام دولت است

رئیس‌جمهور، برخورد عبرت آموز با خاطیان ساختمان ریزش کرده متروپل آبادان مهمترین اقدام دولت در این زمینه است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در دیدار با خانواده جلیلیان که چهار عضو خانواده خود را در حادثه متروپل از دست دادند، به بازماندگان تسلیت گفت و افزود: برخورد عبرت آموز با عوامل خاطی مهمترین اقدام دولت است و دولت اغماضی در این امر ندارد.

وی بیان کرد: از مسئولان می‌خواهم با نظارت دقیق ساختمان‌های ناایمن و بررسی شرایط آن‌ها نگذارند اگر ساختمانی ناایمن است مردم در آن ساکن شوند، بلکه ساختمان بی درنگ تخلیه شوند و نگذارند مردم در آن ساکن شوند تا در صورت امکان بتوان آن‌ها را مقاوم سازی کرد.

رئیسی با خانواده متوفیان متروپل دیدار کرد

رئیس جمهور با حضور در منزل خانواده‌های بازمانده حادثه متروپل، با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید ابراهیم رئیسی که برای بازدید از محل حادثه متروپل به آبادان سفر کرده است، صبح امروز با حضور در منزل خانواده جلیلیان از بازماندگان این حادثه ضمن تسلیت، با آن‌ها گفت‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور صبح امروز به صورت کاملاً سر زده وارد آبادان شد و از ساختمان ریزش کرده متروپل بازدید کرد.

گفتگوی رئیسی با مردم

رئیس جمهور بعد از حضور در محل حادثه متروپل با مردم آبادان گفتگو کرد.

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جلسه شورای اداری آبادان با بیان اینکه مردم به حق انتظار دارند به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته منجر به حادثه متروپل خاتمه داده شود، اظهار کرد: به موازات اقدامات فنی  میدانی، باید به سرعت عملیات آواربرداری انجام شود.

وی با بیان اینکه این وضعیت حق مردم این خطه نیست، تصریح کرد: تا روزی که مشکلات آبادان حل شود مدام به خوزستان سفر خواهم کرد و نمی‌گذاریم دیگر چنین اتفاقاتی تکرار شود. حادثه متروپل آبادان باید عبرتی شود برای سوء‌استفاده کنندگان.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: