کد خبر: ۵۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶
سخنگوی فرماندهی‌کل انتظامی کشور از کشف بیش از یک‌هزار و ۴۴۵ تن انواع کالای اساسی احتکارشده در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این راستا ۲۵۷ متهم بازداشت شدند و ۵۵ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

آوای نشاط ـ سردار مهدی حاجیان با اشاره به اقدامات پلیس در 24 ساعت اخیر در مقابله با محتکران اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و احتکار و جلوگیری از اخلال در نظام تولید و عرضه کالاهای اساسی و معیشت‌محور، به‌دستور فرماندهی محترم کل انتظامی کشور، قرارگاه عملیاتی "امین" در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

سخنگوی فرماندهی‌کل انتظامی کشور افزود: با اقدام عملیاتی همکاران عزیز ما در سراسر کشور بیش از 757 تن گندم و آرد، 301 تن روغن خوراکی، 151 تن ماکارونی، 136 تن برنج و 100 تن نهاده‌های دامی مجموعاً به‌ارزش یک‌هزار و 194 میلیارد ریال کشف شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا 257 متهم بازداشت و 55 واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند. 

این مقام انتظامی به افراد منفعت‌طلب و سودجو که به هر نحوی خارج از شبکه عرضه و نظام توزیع، قصد جمع‌آوری و دپوی کالاهای اساسی مردم را داشته باشند، هشدار داد و گفت: اقدامات مذکور از منظر پلیس، جرم مشهود است و قطعاً برخورد سختی در انتظار این افراد است. 

حاجیان متذکر شد: مطمئناً با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با دستگاه محترم قضائی و سازمان تعزیرات، مجازات‌های سنگینی برای این قبیل افراد درنظر گرفته شده است.

سخنگوی فرماندهی‌کل انتظامی کشور از مردم خواست هرگونه اطلاعات درباره احتکار کالاهای اساسی را از طریق سامانه 110 با پلیس خدمت‌گزار خود در میان بگذارند و گفت: همکاران من در سراسر کشور آماده دریافت این‌گونه اطلاعات و اقدامات عملیاتی در راستای کشف و جمع‌آوری کالاهای احتکارشده هستند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: