کد خبر: ۵۸۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
عضو سابق شورای عالی اوکراین؛
یک مقام سابق اوکراینی در پیامی اعلام کرد که نخست وزیر انگلیس به اعضای دفتر رئیس جمهور اوکراین و خانواده های آنها تابعیت انگلیس را به عنوان تضمین امنیت آنها اعطا کرده است.

آوای نشاط ـ یک مقام سابق اوکراینی اعلام کرد که به نمایندگان دفتر «ولودیمیر زلنسکی» به همراه خانواده‌هایشان به عنوان نوعی تضمین امنیتی، تابعیت کشور انگلیس داده شده است.

«ایلیا کیوا» یکی از قانونگذاران شورای عالی اوکراین، که از سمت خود محروم شد، در این باره در کانال تلگرامی خود نوشت: دفتر رئیس جمهور زلنسکی و خانواده‌هایشان تابعیت انگلیس را به عنوان تضمین امنیت خود از بوریس جانسون نخست وزیر این کشور دریافت کردند.

این مسئله در حالی است که انگلیس به عنوان دستیار درجه اول و اجرا کننده اوامر آمریکا مدام بر آتش درگیری‌ها در ا. کراین می دمد و در راستای کاهش تنش‌ها هیچ گونه قدمی بر نمی‌دارد.

نمونه اخیر در ارتباط با اظهارات و اقدامات تحریک آمیز دولت انگلیس، صحبت‌های «لیز تراس» وزیر خارجه این کشور است که مدعی شده است درگیری‌ها در اوکراین ممکن است ۵ یا حتی ۱۰ سال به طول بیانجامد و لذا کشورهای غربی باید کمک‌های نظامی و حمایتشان از کی یف را دو چندان کنند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: