کد خبر: ۵۶۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق و بهادار گفت: همه فعالان بازار باید با این پیش فرض وارد آن شوند که تائید یا عدم تائید معاملات بر عهده ناظر است و ناظر را به عنوان رکن در انجام معاملات بپذیرند.

"آوای نشاط"محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق و بهادار، در خصوص نظارت بر بورس اظهار داشت: موضوع نظارت بر بورس را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد. یک جنبه از منظر نظارت بر معاملات و یک جنبه هم نظارت کلی بر بورس است.

وی ادامه داد: معاملات در بازار سرمایه از جمله معاملات تشریفاتی محسوب می‌شود و در این معاملات نیز یکی از رکن‌ها ناظر است که اساس تائید یا عدم تائید معاملات را بر عهده دارد.

خدابخش با بیان اینکه ناظر تا معامله‌ای را تائید نکند، یعنی آن معامله انجام نشده است، تصریح کرد: اساسا موضوعی به عنوان ابطال معاملات وجود ندارد و تائید یا عدم تائید معاملات در بازار سرمایه مطرح است.

مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس تاکید کرد: دستورالعمل‌های نظارت بر بورس وجود دارد که نظارت بر معاملات بر عهده مدیران عامل بورس‌ها قرار داده شده است.

وی با بیان توصیه‌ای به فعالان بازار اضافه کرد: همه فعالان بازار باید با این پیش فرض وارد آن شوند که تائید یا عدم تائید معاملات بر عهده ناظر است و ناظر را به عنوان رکن در انجام معاملات بپذیرند.

خدابخش ادامه داد: ناظر بر بورس به دلیل اینکه هم خریدار و هم فروشنده و هم رویه‌های بازار را می‌بیند، می‌تواند بر اساس آنچه رخ داده است، عمل کند. این مساله در همه جای دنیا به همین شکل است.

وی در پایان گفت: فعالان بازار دلایل تائید یا عدم تائید معاملات را در سامانه پیام ناظر می‌توانند مشاهده کنند و ناظر بر اساس دستورالعملی که در اختیار دارد نظارت بر معاملات را انجام می‌دهد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: