کد خبر: ۵۶۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
با مشارکت کارکنان بانک ملت صورت گرفت
تفاهمنامه ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان بین بانک ملت و سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس، به امضا رسید.

«آوای نشاط» بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به عنوان متعهد به مشارکت در پروژه و دکتر مهراله رخشانی مهر مدیرعامل سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور به عنوان مجری و ناظر پروژه رسیده است، این بانک از محل کمک جمع آوری شده از سوی کارکنان خود، در احداث و تکمیل ۱۲ واحد آموزشی آسیب دیده از سیل ابتدای سال ۱۳۹۸ در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان مشارکت خواهد کرد.

براساس این گزارش، مدت زمان اجرای پروژه جهت احداث و تکمیل ۱۲ واحد آموزشی موضوع تفاهمنامه، از زمان امضای قرارداد و واریز نخستین قسط و اخذ مجوز‌های لازم و طی مراحل آن، حداکثر ۲۴ماه با مبلغ ۶۰ میلیارد ریال تعیین شده است.

بیگدلی: احداث ۶۵ مدرسه با مشارکت بانک ملت

محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه، روز انعقاد تفاهمنامه ساخت ۱۲ مدرسه را روز خوبی برای کارکنان این بانک خواند و اظهار داشت: توجه و پرداختن به سیستم فضای آموزشی کشور، از ابزار‌های مهم توسعه آموزش و به تبع آن توسعه علمی و رشد اقتصادی کشور است و وظیفه خطیر مدیریت فعالان و خیران امر مدرسه سازی، بر عهده سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور است.

وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر از سوی سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور، این طرح را باعث درگیرشدن افراد بیشتری در ساخت مدرسه در سطح کشور خواند و ادامه داد: مشارکت کارکنان بانک ملت در ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان سیل زده، اقدامی همراستا با طرح آجر به آجر است.

بیگدلی با تاکید بر این نکته که بانک ملت از دیرباز در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود نسبت به انجام کار‌های عام المنفعه اقدام کرده است، افزود: از جمله این اقدامات، مشارکت در امر مدرسه سازی بوده و تاکنون نیز ۶۵ مدرسه با مشارکت این بانک در سراسر کشور احداث شده است.

وی با بیان این نکته که تعدادی مدرسه هم در دست ساخت است، ادامه داد: در فاز جدید، کارکنان بانک ملت نیز در یک فراخوان عمومی، آمادگی خود را برای مشارکت در مدرسه سازی اعلام کردند که با جمع آوری مبلغ ۶۰ میلیارد ریال کمک نقدی، ساخت ۱۲ مدرسه در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل بانک ملت، این مشارکت را اقدامی ارزشمند و در خورتحسین خواند و تاکید کرد: کارکنان این بانک، افرادی خیر و علاقمند به امور خیر به ویژه مدرسه سازی هستند و دوشادوش بانک ملت، در کنار سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس در این امر خیر، مشارکت خواهند کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که خدا به همه توفیق اعطا کند که در کمک به ساخت فضا‌های آموزشی و افراد نیازمند جامعه، پیشقدم باشند.

رخشانی مهر: بانک ملت اتفاقات خوبی را در عرصه ساخت فضا‌های آموزشی رقم زده است

برپایه این گزارش همچنین مهرالله رخشانی مهر، رییس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور هم با قدردانی از کارکنان بانک ملت بابت این تصمیم شایسته و ارزنده، تاکید کرد: این بانک چندین سال است که در عرصه ساخت فضا‌های آموزشی وارد شده و اتفاقات خوبی را نیز در این زمینه رقم داده است.
رییس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور، مدرسه سازی را از مهم‌ترین بخش‌های آموزش کشور خواند و یادآور شد: بدون وجود فضا و تجهیزات، اتفاق مثبتی در حوزه آموزش کشور رخ نخواهد داد.
وی با بیان این نکته که سرمایه اصلی کشور در مدارس و به ویژه مدارس ابتدای نهفته است، گفت: اقدام بانک ملت برای مشارکت در ساخت مدرسه به ویژه در مناطق محروم، اقدامی ارزنده و قابل ستایش است.
رخشانی مهر با اشاره به این نکته که تاکنون ۱۱۷ هزار کلاس درس از سوی ۳۰ هزار خیر در سطح کشور ساخته شده است، پویش آجر به آجر را طرحی در راستای فراهم شدن شرایط برای عموم مردم جهت مشارکت در امر خیر مدرسه سازی عنوان کرد.
وی مشارکت کارکنان بانک ملت را در ساخت ۱۲ مدرسه، مصداق بارز مشارکت آجر به آجر در مدرسه سازی خواند و تاکید کرد: می‌توان گفت که کارکنان این بانک، آجر به آجر در کشور مدرسه می‌سازند.

صابریان: نظام آموزشی قدرتمند از ارکان اساسی کشور‌های توسعه یافته

علی اکبر صابریان، مدیر امور دفتر مدیریت و روابط عمومی بانک ملت نیز در سخنانی، این بانک را یک بنگاه مالی تاثیرگذار در کشور خواند که از ابتدای تاسیس تاکنون، دغدغه مشارکت فعال در نظام آموزشی کشور را داشته، زیرا معتقد است که نظام آموزشی قدرتمند از ارکان اساسی کشور‌های توسعه یافته است.
وی با بیان این نکته که رفع کمبود فضای آموزشی، زمینه دسترسی همگان را به آموزش فراهم می‌کند، ادامه داد: بانک ملت در سال‌های اخیر با همکاری سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور در ساخت ۶۵ مدرسه در ۳۱ استان کشور، مشارکت کرده است.
صابریان در عین حال تاکید کرد که کل مبلغ ۶۰ میلیارد ریال ساخت ۱۲ مدرسه جدید موضوع تفاهمنامه، از سوی کارکنان بانک ملت تامین شده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار