کد خبر: ۵۶۶۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
دو زن آمریکایی در دادگاه نیویورک، علیه مجریان سرشناس شبکه فاکس نیوز و حامیان دونالد ترامپ شامل «شان هانیتی» و «تاکر کارلسون» به اتهام آزار جنسی شکایت کردند.

به گزارش آوای نشاط، «جنیفر اکهارت» تهیه‌کننده سابق در شبکه فاکس نیوز و «کتی ارئو» خبرنگار آمریکایی علیه فاکس نیوز و چند مجری سرشناس آن به اتهام آزار جنسی و بی توجهی به این موضوع به دادگاهی در نیویورک شکایت بردند.

به نوشته «پولیتیکو»، «اد هنری» مجری آمریکایی که اوایل ماه جاری میلادی از شبکه فاکس نیوز اخراج شد، یکی از کسانی است که با شکایت درباره آزار جنسی و یک مورد «تجاوز» مواجه شده است.


«جنیفر اکهارت» تهیه‌کننده سابق در فاکس نیوز

در بین اسامی مجریان فاکس نیوز که علیه آنها به اتهام آزار جنسی شکایت شده است، نام دو مجری سرشناس و محبوب دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هم دیده می‌شود.

«شان هانیتی» مجری باسابقه فاکس نیوز و چهره رسانه‌ای شناخته شده جمهوری‌خواهان آمریکا به همراه «تاکر کارلسون» و «هاوارد کورتز» به طور جداگانه در این شکواییه به انجام «رفتار نامناسب جنسی» و «تبعیض جنسیتی» متهم شده‌اند.

اکهارت در شکایت خود علیه اد هنری اعلام کرد، وی با سوء استفاده از سابقه کاری بالای خود در شبکه فاکس نیوز خواستار برقراری رابطه جنسی شده بود اما وقتی به خواسته‌اش نرسید، دست به تجاوز زد.

شبکه فاکس نیوز اول جولای (11 تیرماه) بعد از آنچه تحقیقات درباره «اقدامات نامناسب جنسی» اد هنری خواند، او را اخراج کرد اما اکهارت در شکواییه خود به دادگاه نیویورک از سابقه طولانی سوأرفتار این مجری آمریکایی و بی توجهی فاکس نیوز پرده برداشت.


«کتی ارئو» خبرنگار آمریکایی

اکهارت اعلام کرد، او و وکلایش پیشتر به تفصیل و با مدارک مستند به فاکس نیوز درباره اتهام تجاوز و همچنین آزارهای جنسی هنری توضیح داده بودند و این شبکه حداقل از سال 2017 در جریان آزارهای جنسی هنری علیه چندین زن قرار داشت اما فاکس نیوز در سال 2017 تنها به تعلیق کوتاه مدت او بسنده کرد و بعد از مدت کوتاهی به او به عنوان مجری برنامه "اتاق خبر آمریکا" پیشنهاد داد.

فاکس نیوز با انتشار یک بیانیه به اتهام‌های مطرح شده علیه مجریانش و همچنین خود این شبکه واکنش نشان داد.

در بیانیه این شبکه آمده است: «بر اساس یافته‌های یک تحقیق مستقل توسط یک شرکت حقوقی خارج از مجموعه (فاکس نیوز) که دربرگیرنده مصاحبه‌ها با تعداد زیادی از شاهدان عینی بود، ما این را اعلام می‌کنیم که ادعاهای کتی آرئو علیه فاکس نیوز شامل مدیریت و همچنین مجریانش تاکر کارلسون، شان هانیتی، هاوارد کورتز و همکارش گیانو کالدول، نادرست و عاری از هر گونه واقعیت است».

فاکس نیوز همچنین با بیان اینکه «به محض مطلع شدن» از «آزارهای جنسی» اد هنری او را از کار برکنار کرد و او دیگر «کارمند فاکس نیوز نیست»، افزود: «خانم آرئو و جنیفر اکهارت می‌توانند ادعاهایاشن علیه اد هنری را مستقیم با خود او در میان بگذارند».


شان هانیتی و ترامپ

شکایت علیه مجریان شبکه فاکس نیوز و اتهام زنی به این شبکه درباره بی توجهی به شکایت‌ها درباره ازار جنسی مجریانش در شرایطی مطرح شده که موضوع آزار جنسی و تجاوز به زنان در این شبکه موضوعی سابقه دار است.

اول مرداد ماه سال ۱۳۹۵ بود که «روپرت مرداک» مالک فاکس نیوز، «راجر اِیلز» مدیر اجرایی وقت این شبکه را به دلیل اتهامات آزار جنسی از کار برکنار کرده بود.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها