کد خبر: ۵۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
حسان دیاب:
نخست وزیر لبنان با تاکید بر اینکه استعفایش موجب ایجاد خلاء نخست وزیری و جنایتی در حق لبنان و لبنانی‌ها می‌شود، گفت که در شرایط نقض روزانه حاکمیت لبنان توسط اسرائیل لبنان به اتحاد نیاز دارد.

به گزارش آوای نشاط، «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان امروز بار دیگر بر عدم استعفای خود تاکید کرد و گفت که ایجاد خلاء مجدد نخست وزیری، جنایتی در حق لبنان و لبنانی‌هاست.

بر  اساس گزارش پایگاه خبری العهد، نخست وزیر لبنان پس از دیدار با کاردینال «بشاره پطرس راعی» رهبر مارونی‌ها درباره اوضاع اجتماعی و اقتصادی این کشور گفت که  از توصیه‌های او برای کمک به حل مشکلات استفاده کرده است.

دیاب با تاکید بر اینکه دولت لبنان،(بر خلاف اینکه برخی وانمود می‌کنند) دولت حزب الله نیست، گفت: «اما در موضوع بی طرفی لبنان، این یک قضیه کاملا سیاسی است و نیاز به یک گفت‌وگوی سیاسی عمیق میان همه طرف‌های سیاسی دارد».

او افزود: «لبنان اساسا برای چندین دهه، نقطه همگرایی و پل ارتباط میان شرق و غرب بوده و این امتیاز، یکی از منابع ثروت لبنان است و به اعتقاد من این موضوع باید محور گفت‌وگوی همه طرف‌های سیاسی باشد تا وحدت و نه تفرقه ایجاد کند».

نخست وزیر لبنان گفت: «ما به قانون و توافق طائف پایبندیم و اسرائیل دشمنی است که هر روز حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. ما می‌گوییم به اتحاد لبنانی‌ها نیاز داریم. باید در این زمینه گفت‌وگو انجام شود، اما چیزی که امروز اتفاق افتاده این است که یک موج قوی از داخل و خارج در حال آسیب زدن است، آن هم نه فقط به دولت بلکه به لبنان در حالی که حکومت سقوط نمی‌کند این لبنان است که با این کارها سقوط می‌کند».

او در پایان در پاسخی به سوالی تاکید کرد:« من هرگز استعفا نخواهم داد، زیرا برای مدت طولانی جایگزینی وجود نخواهد داشت و این جنایتی در حق لبنان و لبنانی‌هاست؛ اما پارلمان صاحب اختیار است و می تواند طرح رای گیری درباره اعتماد به کابینه را مطرح کند».

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: