کد خبر: ۵۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
وزرای امور خارجه ایران و قطر امروز در گفت‌وگوی از طریق ویدئو کنفرانس درباره مناسبات دوجانبه و موضوعات منطقه و برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی به رایزنی پرداختند.

به گزارش آوای نشاط، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با شیخ محمد بن عبدالرحمن معاون نخست وزیر و وزیر خارجه دولت قطر از طریق ویدئو کنفرانس گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این گفت‌وگو که  در ادامه رایزنی‌های دوجانبه و منطقه‌ای دو کشور صورت گرفته، طرفین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین موضوعات مورد علاقه فیمابین در خصوص افزایش همکاری‌های دوجانبه را مورد بحث و گفت‌وگو قرار داده و بر تداوم رایزنی‌ها تاکید کردند.

در این ارتباط ویدئویی همچنین موضوعات مرتبط با برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذرادن تجربیات و توانمندیهای خود در مقابله با ویروس کرونا مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

ظریف در هفته‌ای که گذشت با همتایان عمانی و چینی به صورت ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرده بود.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت که امروز به احتمال قوی ظریف مذاکرات ویدئو کنفرانسی با همتای قطری خواهد داشت و فردا در نشست شورای امنیت سازمان ملل که درباره گزارش دبیرخانه سازمان در اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ است عصر فردا شرکت و سخنرانی می‌کند.

انتهای پیایم/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: