کد خبر: ۵۳۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
نماینده مجلس:
نماینده مردم شاهرود در مجلس گفت: گزارش‌های روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه از وضعیت اقتصادی کشور با واقعیت‌های جامعه مطابقت ندارد و ما امروز در شرایطی به سر می‌بریم که قیمت ارزاق عمومی ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش آوای نشاط، علی اصغر خانی در نشست علنی امروز مجلس (سه شنبه 13 خرداد 99) با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به نمایندگان در خصوص مسائل اقتصادی جامعه گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌واقعیتی که امروز در جامعه وجود دارد غیر از این است که در گزارشات آقایان نوبخت و همتی به آن اشاره شد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ آنچه که در گزارش‌ها می‌آید با آنچه که ما در میان مردم می‌بینیم و واقعیت‌های جامعه است تفاوت دارد. امروز بیکاری در بعضی از شهرها 30 تا 35 درصد است. قیمت برخی از اقلام 10 تا 20 برابر افزایش یافته است.

وی افزود: سوال من این است فردی که در ماه یک میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند، چطور می‌تواند در این شرایط زندگی کند؟ همین مشکلی که گفته می‌شود ما مشکل دارو نداریم، باید به داروخانه‌ها سری بزنید تا ببینید مردم با چه سختی دارو تهیه می‌کنند.

خانی خاطرنشان کرد: بعضی از اقلام دارویی که مورد نیاز مردم و به ویژه افراد خاص است، از داروخانه قابل تهیه نیست و فرد باید با 10 تا 20 برابر قیمت این دارو را از بازار آزاد تهیه کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پول دارو تخصیص یافته اما دارو کجاست؟ اگر نسخه‌ای به داروخانه ببرید از 10 قلم دارو 5 قلم آن را ندارد. 

وی افزود: در حوزه ارزاق عمومی که مورد نیاز همه اقشار جامعه است، قیمت‌ها 10 و 20 برابر شده، بازار خودرو یک طرف، بازار ارزاق عمومی یک طرف، بیکاری یک طرف. 

خانی خاطرنشان کرد: ما در شهرستان‌های شاهرود و میامی 35 درصد بیکار داریم. فردی که یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد که نمی‌تواند زندگی کند و در هر خانواده هم 2، 3 یا 4 نفر بیکار هست. این افراد با این وضعیت اقتصادی که وجود دارد چگونه می‌توانند زندگی کنند؟

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که واقعیت دارد این است که کنترل بازار از دست دولت خارج شده، اگر بازار تحت کنترل نیست نباید این گونه باشد و اگر هم تحت کنترل است چرا قیمت اقلام این گونه است. 

وی افزود: در رابطه با بانک‌ها، بانک‌ها یا سلیقه‌ای عمل می‌کنند و یا اینکه دولت پول بانک را برمی‌دارد و باز نمی‌گرداند و دارد از پول بانک استفاده می‌کند. 

خانی خاطرنشان کرد: دولت در سال گذشته گفت سود بانک به مردم 20 درصد است اما بدون آنکه مردم متوجه شوند در 2 ماه پایان سال این سود به 10 درصد کاهش پیدا کرد، این چه سیاستی است؟

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیاری از مشکلات تورمی که امروز در جامعه وجود دارد و پول‌های سرگردان هم در حال گردش است، به خاطر سیاست در بانک‌هاست. 

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار