کد خبر: ۵۳۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
سفیر فلسطین :
سفیر فلسطین در تهران با اشاره به حمایت‌های امام خمینی(ره) از مسئله فلسطین گفت: امام فردی عارف و ساده زیست و شعار تاریخی‌اش در حمایت از قدس و فلسطین «امروز ایران، فردا فلسطین» بود.

به گزارش آوای نشاط، صلاح زواوی، سفیر فلسطین در تهران در گفت‌و‌گوی به مناسبت روز جهانی قدس که در دفتر وی در سفارت فلسطین در تهران انجام شده، اظهار کرد: امروز سرزمین فلسطین به قلعه‌ای برای ائتلاف صهیونیستی و به عبارت دیگر ائتلاف دشمن صهیونیستی تبدیل شده است و همانطور که می‌دانید مکانی که اکنون شما در آن هستید(سفارت فلسطین در تهران) زمانی سفارت اسرائیل در ایران بود؛ اما به برکت انقلاب اسلامی که دو شعار مهم وحدت جهان اسلام و آزادی فلسطین را سرلوحه خود قرار داد و امام خمینی(ره) بنیانگذار آن بود، به سفارت فلسطین تبدیل شد، شخصی که ما فلسطینی‌ها با فتوای تاریخی‌‌اش درباره فلسطین مبنی بر اختصاص خمس و زکات برای کمک به مبارزان فلسطینی او را شناختیم.

وی افزود: شعار تاریخی و ماندگار امام خمینی (ره)، «امروز ایران، فردا فلسطین» بود، امام مردی عارف بود که تنها منافع شخصی را نمی‌دید؛ به یاد دارم که همراه تعدادی از رهبران اسلامی از جمله یاسر عرفات در زمان حیات امام خمینی(ره)، در خانه ساده ایشان پشت سرش نماز خواندیم. امام دوستدار فلسطین بود؛ اما عمر او به اندازه‌ای نبود که طرح آزادی فلسطین را محقق کند.

زواوی تصریح کرد: پس از درگذشت امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای راه ایشان را ادامه داد؛ کسی که از ۴۰ سال پیش تاکنون افتخار آشنایی با وی را دارم و از نخستین کسانی بود که در جمهوری اسلامی ایران با وی ملاقات کردم. ایشان نیز به فلسطین عشق و علاقه دارد و در مسیر انقلاب ثابت قدم بوده و در برابر توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران ایستاده است.

سفیر فلسطین در تهران بیان کرد: امام خمینی(ره) تنها به شعار تلاش برای حفظ وحدت و آزادی فلسطین اکتفا نکرد؛ بلکه در آخرین جمعه ماه رمضان روزی به نام «روز جهانی قدس» را اعلام کرد؛ زیرا قدس پایتخت تاریخی فلسطین و مسجدالاقصی که قبله نخست مسلمانان، دومین مسجد مهم جهان اسلام و سومین زیارتگاه اسلامی است، در این شهر قرار دارد و این مسجد محل معراج پیامبر(ص) بوده و همه اینها بیانگر جایگاه مهم قدس است.

وی با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای تشکیل «اسرائیل بزرگ» گفت: رژیم صهیونیستی تنها به دنبال تشکیل اسرائیل در سرزمین فلسطین نیست؛ بلکه اجرای طرح اسرائیل بزرگ با همکاری ائتلاف آمریکایی ـ اسرائیلی را در سر دارد و این طرح سوریه، اردن، لبنان، عراق، نیمی از صحرای سینا و حتی مکه و مدینه را شامل می‌شود.

زواوی درباره پیش‌بینی خود از آینده مقاومت در فلسطین بیان کرد: تاریخ ما سراسر مقاومت و پایداری است و خانواده‌ای در فلسطین وجود ندارد که حداقل یک اسیر، شهید یا مجروح و یا جانباز و مجاهد در راه مقاومت نداشته باشد. مقاومت، مجاهدت و شهادت در خون فلسطینی‌ها و آمیخته با تاریخ ملت فلسطین است و شهدای فلسطین در راه مقاومت و آزادی قابل شمارش نیستند.

وی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در دفاع از فلسطین تأکید کرد: شهدای مقاومت در راه فلسطین، غزه، یمن، عراق و لبنان به شهادت رسیدند و هدفی واحد یعنی آزادسازی فلسطین و مسجدالاقصی داشتند.

سفیر فلسطین در تهران همچنین اظهار کرد: شهید قاسم سلیمانی دانش‌آموخته و شاگرد مکتب امام خامنه‌ای در دفاع از قدس و فلسطین بود، او مردی متواضع، مجاهد و آرام بود و ما رابطه خوبی با او داشتیم. شهادت لایق سردار سلیمانی بود و خداوند همانطور که توفیق مجاهدت را به او عطا کرد، توفیق شهادت را نیز نصیبش کرد.

*ایکنا

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها