کد خبر: ۵۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
خداداد عزیزی، بازیکن اسبق تیم ملی ایران در واکنش به صحبت های مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه ویلموتس سر ما کلاه گذاشته‌ است، گفت: وقتی کسانی که فوتبال ما را می‌چرخانند فوتبالی نیستند این اتفاقات می‌افتد.

به گزارش آوای نشاط، به نقل دیلی فوتبال؛ خداداد عزیزی، بازیکن اسبق تیم ملی ایران در واکنش به صحبت های مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه ویلموتس سر ما کلاه گذاشته‌ است، گفت:

وقتی کسانی که فوتبال ما را می‌چرخانند فوتبالی نیستند این اتفاقات می‌افتد.

وقتی فردی مثل ویلموتس می‌بینند دهن‌شان آب می‌افتد و یادشان می‌رود که باید با این آدم قراردادی ببندند که اول منافع ملی ما حفظ شود و بعد منافع او. بلد نیستند که قرارداد ببندند.

به همین خاطر است که این مسائل برای کی روش و بعد ویلموتس می‌افتد. چرا کشورهای دیگر چنین قراردادهایی نمی‌بندند و چنین اتفاقاتی فقط برای ما رخ می‌دهد؟

وی ادامه داد:

شک نکنید این وسط یک عده‌ای ذی‌ نفع هستند. دلالی در فوتبال ما حرف اول را می‌زند.

من نمی‌دانم مقامات بالاتر چه زمانی می‌خواهند ورود پیدا کنند و جلوی این واسطه‌گری‌ها و دلال‌بازی‌ها را بگیرند.

در حال حاضر اکثر پرونده‌های فیفا مربوط به شکایت‌های بازیکنان خارجی در ایران هستند. بازیکن خارجی می‌آورند که از آن پورسانت بگیرند.

عزیزی درباره نامه وزیر ورزش و درخواست او از وزیر اطلاعات برای شناسایی مافیای ورزش گفت:

فکر می‌کنم نیازی نبود که این اتفاق بیفتد چون گوش نمی‌دهند و برای‌شان اهمیتی ندارد. مگر اینکه کارد به استخوان برسد.

ما سالیان سال است که می‌گوییم در فوتبال زد و بند، واسطه‌گری و جادوگری وجود دارد.

من تمام زندگی خودم را از فوتبال دارم و اگر حرفی می‌زنم به خاطر این است که دلم برای فوتبال می‌سوزد.

این بازیکن اسبق تیم ملی تأکید کرد:

اگر واقعا قرارداد بستن سخت است بیاورید من با آن‌ها قرارداد ببندم. احتیاجی به وکیل حقوقی هم ندارم. قرارداد در همه جای دنیا با بازیکنان و مربیان شفاف است.

آقایان رئیس ببینند آورده‌شان چقدر است و طبق آن آورده قرارداد ببندید. اگر آورده‌تان اندازه حقوق ویلموتس نبود با او قرارداد نبندید.

وی با اشاره به اینکه وقتی نمی‌توانیم جلوی دلالی در مورد مربی و بازیکن‌ها را بگیریم، یک عده در قسمت‌های دیگر هم حیا نمی‌کنند و وارد شرط‌بندی می‌شوند، درباره شرط‌بندی در فوتبال عنوان کرد:

متأسفانه این مسئله در حال حاضر در فوتبال ما باب می‌شود و ممکن است در آینده نتایج تغییر کند. این مسئله برای فوتبال ما که دم از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی می‌زنیم اصلا قشنگ نیست.

اگر این صحبت‌ها باعث شود که دلال‌ها مانع تیم دادن به من شوند اشکال ندارد ولی من باز هم می‌گویم که ارگان‌های نظارتی باید بیایند با واسطه‌گری و دلالی که شرط‌بندی هم یکی از آن‌ها است مبارزه و مقابله کنند.

نظارت تنها هم کافی نیست و باید با آن‌ها برخورد شدید شوید. برخورد شدید هم از نظر من این است که اگر جرم آن‌ها ثابت شد چند سال زندانی شوند.

خداداد عزیزی در پایان در خصوص وضعیت تیم ملی ایران اظهار داشت:

به نظرم در بدترین شرایط صعود می‌کنیم. در آسیا چهار تیم و نصفی به جام جهانی صعود می‌کنند.

ما اگر جزو این چهار تیم و نصفی نباشیم باید در آن را تخته کنیم.

ما بسته به تلاش بچه‌ها یا به‌عنوان تیم اول یا دوم به مرحله بعدی صعود می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها