کد خبر: ۵۳۲۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
نمکی:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درخواست داریم مردم به سفر نروند چرا که سفر‌های جدید به معنی ابتلا به کروناست.

به گزارش آوای نشاط، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه تماس با وزرای بهداشت کشور‌های قطر، عراق، عمان و کویت اظهار کرد:  تماس تلفنی با پنج کشور عرب زمان دوست، همسایه و غیرهمسایه یمن، قطر، امارات، کویت و عمان داشتم و درباره کووید ۱۹ صحبت کردیم و گزارش‌هایی درباره وضعیت کرونا در کشور‌ها داده شد، من هم گزارش‌های دادم و افتخارات ارزنده جمهوری اسلامی در مدیریت بیماری کرونا به اطلاع این کشور‌ها رسید.

از سرگیری روابط تجاری با کشورهای همسایه پس از شیوع کرونا

او ادامه داد: از کشور قطر به دلیل همکاری برای ارسال تجهیزات و ماسک در طول مقابله با کرونا به ایران تشکر ویژه کردیم و برای کمک‌های فنی و تخصصی در زمینه مدیریت بیماری کرونا و به اشتراک گذاشتن نتایج پروژه‌های علمی اعلام آمادگی و ابراز تمایل کردیم که علاقه‌مند هستیم تا در سایه پروتکل‌های بهداشتی و اعمال آن‌ها در مرز‌ها با کشور عمان، قطر و عراق روابط تجاری بهتری داشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امروز در هیات دولت اعلام کردم که در مبارزه با کرونا با کمک مردم و دستگاه‌ها بسیار موفق بودیم، اما بزرگترین نگرانی ما این است به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها گرفتار پیک‌های جدید باشیم و در استان خوزستان و برخی استان‌ها افزایش موارد ابتلا به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

بیش از ۹۰ درصد جمعیت برخی مناطق به کرونا مبتلا نشده اند

نمکی اظهار کرد: باید توجه داشت، سفر‌های جدید به معنی ابتلای جدید به کروناست، در بسیاری از مناطق بیش از ۹۰ درصد جمعیت به کرونا مبتلا نشده اند و اگر اتفاق جدید رخ دهد، رفتارها باعث خیز جدید بیماری می شود و مهار آن برای ما و همکارانم سخت و نفس گیر خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: کسانی که برای خوشگذرانی به سفر می‌روند، مدت طولانی گرفتار بیماری خواهند بود و باید توجه داشت که تعداد قابل توجهی از مبتلایان به کرونا را از دست دادیم و درخواست داریم مردم به سفر نروند و به استان‌های قرمز سفر نکنند و از استان‌های قرمز به سایر مناطق به سفر نروند.

خیال بیهوده از بین رفتن کرونا با گرما

نمکی تصریح کرد: اینکه با گرم شدن هوا بیماری کرونا مهار خواهد شد، خیال بیهوده‌ای است و استان‌های گرمسیر کشور گرفتار بیماری هستند و از هموطنان می‌خواهیم با ما همراهی کنند و سفر نروند تا شاهد وضع مطلوب تری تا پایان خرداد باشیم.

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها