کد خبر: ۵۳۱۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
متهمند.از گوشی قاپی و درگیری گرفته تا سرقت سنگ قبر، همه مدل سارق را به صف کرده اند.دستگیر شدگان می گویند جرمی مرتکب نشده اند و اشتباهی آنجا هستند.دیوار حاشا اینجا بلند است.

به گزارش آوای نشاط، خبر کوتاه بود:«برگزاری نمایشگاه رعد 35 ساعت 8:45 با حضور سردار رحیمی». زودتر از موعد مقرر به میدان H ستاد فاتب می‌رسم . دور تا دور محوطه پر است از میزهایی که کشفیات پلیس از سارقان، مالخران، زورگیران و قاچاقچیان را به نمایش گذاشته اند. انواع قرص و پودرهای بدنسازی، سیستم پخش خودرو، مشروبات الکلی، سیم، لاستیک، رینگ، باطری، پارچه، تریاک، فشنگ، کلت، خودرو و موتورسیکلت، اسلحه و سنگ قبر! اصلاً هر آنچه که به ذهنت بیاید در دسته کشفیات پلیس جای دارد.

                      ***

"تدی" حامی حیوانات نبود/ کلاهبردار مجازی بود!

‌تی شرت قرمز پوشیده با شلوار لی زاپ‌دار؛ کتانی‌اش هم از برندهاست، با قیافه‌ای مظلوم و سری که پایین انداخته توجهم را جلب می‌کند. جلو می‌روم و می‌پرسم اینجا چه کار می‌کنی؟ برای بار اول جواب نمی‌دهد. افسر پرونده می‌گوید: از کلاهبردارهای حامی حیوانات است؛ همین جمله باعث می‌شود که فرشید به سخن بیاید.

می‌گوید: من که کاری نکرده‌ام فقط ادمین پیج بودم؛ کانالی که حامی حیوانات بود. یک نفر یکسری از عکس‌ها را به من می‌داد و من پست می‌گذاشتم. انگار آن آقا بعد از اینکه پول را از افراد می‌گرفت بلاک‌شان کرد. پلیس هم آمد سراغ من. چون پست‌ها با شماره من بود. من که کاره‌ای نبودم. فقط درصدی برای تبلیغات به من پول می داد. 3.5 تا 4 میلیون تومان گرفتم.

از نحوه کار و تبلیغ اینستاگرامی می‌پرسم،‌ می‌گوید: آن فردی که من برایش پست می‌گذاشتم می‌گفت که مرکز نگهداری سگ دارد و حاضر است سگ‌ها را رایگان در اختیار افراد قرار دهد. فقط باید هزینه وسایل و ارسال را بپردازند. من هم این مطالب را در پیجم گذاشتم.

می‌پرسم چند نفر شاکی داری؟‌می‌گوید: تا الان سه نفر که می‌گویند 5 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری شده است.

فرشید با آرامش در حال صحبت است که افسر پرونده می‌گوید: دلتان برایش نسوزد؛ خودش را به موش مردگی زده است وگرنه از سابقه‌دارهای فضای مجازی است؛ تحت تعقیب پلیس مازندران است؛ در خراسان جنوبی سابقه دستگیری با عنوان جعل و کلاهبرداری دارد؛ در پلیس فتا قروه کردستان هم با همین موضوع حمایت از سگ پرونده دارد حتی در اصفهان و ... .

افسر پرونده به فارس می‌گوید: قرار صوری گذاشتیم. به عنوان خریدار سر قرار رفتیم. دستگیرش کردیم. جالب است 5 کدملی ارائه داد که هیچکدام اعتبار نداشت. حتی خودش را از اقلیت‌های ارمنی معرفی کرد چرا که ارمنی هم حرف می زند. تا اینکه سرانجام از طریق گوشی تلفن همراهش و تماس با شماره تلفن‌هایی که در بلک‌لیست قرار داده بود، توانستیم شناسایی اش کرده و جزئیات پرونده را تکمیل کنیم.

افسر پرونده به فارس می‌گوید: فرشید اهل کردستان است اما یکسالی در ارمنستان زندگی کرده و به زبان ارمنی تسلط دارد.  جالب است اکثر مالباختگان پرونده فرشید ارمنی هستند چرا که خودش را «تدی دربریان »و «کارن دربریان» معرفی کرده بود.

                   **

" شیشه" لیسانسیه معماری را سارق کرد 

شیلد به صورت زده؛ سپهر 30 ساله است. یک لاستیک و یک رینگ پژو 207 دزدیده ؛ جالب است کارشناسی معماری دارد.کار اصلی‌اش پیمانکاری ساختمان است که می‌گوید به خاطر کرونا چند وقتی است که تعطیل شده.

می‌پرسم به این فکر کرده ای که اگر هم‌دانشگاهی‌هایت بفهمند که سرقت کرده‌ای چه می شود؟

اول مکث می‌کند. بعد می‌گوید: من که سرقت نکرده‌ام. از ماشین خودم  لاستیک زاپاس  را برداشتم. می‌ پرسم:مگر می‌شود که فردی را به خاطر برداشتن لاستیک زاپاس خودروی خودش دستگیر کنند؟

افسر پرونده می‌گوید: یک هفته پیش یک نفر به پلیس مراجعه کرد و گفت که فردی زیر خودرویش جک گذاشته بود و مشغول باز کردن لاستیکش بود.وقتی جلوتر رفته و می‌پرسد که چه می‌کنید؟ سارق می‌گوید که ماشین دوستم است شما چه کار دارید ؟که صاحب ماشین در ان لحظه می‌گوید که  خودش صاحب ماشین هست. سارق هم فرار می کند و جک را جا می‌گذارد؛ نهایتاً سهیل را در حکیمیه کرج دستگیر کردیم. 

افسر پرونده می‌گوید: سهیل معتاد است. شیشه می‌کشد...همین جمله کافی است تا سهیل بگوید از من تست بگیرید نه شیشه می‌کشم نه گل فقط سیگاری‌ام!

                       ***

دو قبضه سلاح گرم و 35 عدد فشنگ را روی میز چیده‌اند، سرهنگ محمد کالوسی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری به فارس می‌‌گوید: اینها را از دو قاچاقچی موادمخدر در جنگل‌های لویزان گرفتیم؛‌ دو جوان 18 و 25 ساله که کارشان پخش هروئین بود، سابقه دارند، با اشراف اطلاعاتی شناسایی و دستگیرشان کردیم هم اکنون در زندان هستند.

                   ***

قالیچه‌ها را چیده‌اند و رویشان موادمخدر را چیده‌اند به صورت بسته‌های بزرگ و کوچک.

سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتریازدهم پلیس پیشگیری به فارس می‌گوید: قالیچه‌ها را از سارق منزل گرفتیم. اما موادمخدر را از دو قاچاقچی؛ بعد از ساعت‌ها کار اطلاعاتی مخفیگاه شان را شناسایی کرده و دستگیرشان کردیم در منطقه نظام‌آباد؛ سابقه‌دار بودند؛ 10کیلو تریاک، 4 کیلو حشیش و یک کیلو گل از آنها کشف و ضبط شد.

سرهنگ نادری در خصوص کشفیات مشروبات الکلی می‌گوید: 230 لیتر مشروبات الکلی را از فردی که تهیه و توزیع آن را بر عهده داشت به دست آوردیم. 

سرکلانتریازدهم پلیس پیشگیری از کشف 85 مورد اموال مسروقه، جمع‌آوری 80 نفر معتاد متجاهر و دستگیری 38 نفر خرده‌فروش و 26 نفر سارق با تلاش مأموران کلانتری‌های عباس‌آباد، نامجو، تهران‌نو و پایانه شرق خبر می‌دهد.

                   ***

اسلحه ها را برای حفاظت شخصی خریدم!

قد بلند است، گوشش مثل کشتی‌گیرها در اثر ضربه شکسته؛ بلوز و شلوار مشکی پوشیده. پشت میزی که رویش دو کلت قرار گرفته دستبند به دست ایستاده است.

سرهنگ نادر مرادی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت می‌گوید: هفته پیش قرار دعوا گذاشته بودند در محله نبرد تهران. برای دعوا دو قبضه سلاح خریده بود آن هم به صورت مجازی؛ هر کدام را به مبلغ 6 میلیون تومان. یکی را برایش در میدان شوش آوردند و دیگری را در باغ شخصی‌اش در بومهن به وی تحویل دادند. با رصد اطلاعاتی قبل از دعوا دستگیرش کردیم.

می‌پرسم: تکلیف فروشنده مجازی اسلحه چه شد؟ می‌گوید: پیجش را پاک کرد اما در حال پیگیری برای دستگیری‌اش هستیم. 

متهم پرونده صادق نام دارد. 33 ساله  است.می‌گوید: طلافروش بودم اما الان کارم آزاد است.

از جریان اسلحه‌ها می‌پرسم. می‌گوید: تهدیدم کردند برای حفاظت از خودم خریدم. می‌پرسم دو اسلحه؟یکی کافی نبود؟

می‌گوید: اولی شکسته بود برای همین دومی را خریدم. ورزشکار است، کشتی و بدنسازی کار می‌کند؛ کنارش پسری کوتاه‌قد ایستاده.میلاد 25 ساله کارگر باغ متهم پرونده اسلحه‌هاست.می‌گوید من که کاری نکردم من می‌رفتم باغ را آب می‌دادم .آن روز صادق زنگ زد و گفت بیا باغ من هم رفتم تا رسیدم پلیس مرا گرفت.

                     ***

نماینده رسمی شرکت قرص و پودرهای بدنسازی آلمانی تاریخ گذشته را پخش می کرد!

انواع قرص‌ها و مکمل‌های بدنسازی بر روی میزی در گوشه محوطه H جا خوش کرده است؛ مارکشان بادی اتک آلمان است.

سرهنگ نادر مرادی به فارس می‌گوید: همه این‌ها تاریخ گذشته بودند. تاریخ مصرف این مواد را با تینر فوری پاک کرده و به جایش 2017 و 2018 می‌زدند؛‌اعتبارشان را هم تا 2021 .بعد هم توسط نماینده رسمی شرکت در داروخانه‌ها پخش می‌کردند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از ارزش ریالی داروها و قرص‌های کشف شده می‌گوید: 10 میلیارد تومان ارزش ریالی آنهاست. دو نفر را گرفته‌ایم که با وثیقه 15 میلیارد تومانی رفته‌اند زندان. در حال پیگیری هستیم تا قرص‌ها و پودرهایی را که در داروخانه‌ها پخش کرده‌اند جمع‌آوری کنیم.

سرهنگ مرادی از دپوی انبار لوازم آرایشی می‌گوید که حدود 80 هزار انواع عطر و ادکلن را کشف و جمع‌آوری کرده‌اند؛ عطر و ادکلن‌هایی را که با رافونه فاسد، آب گازدار و رنگ و اسانس در شیشه‌هایی به مارک‌ ادکلن‌های خارجی جای گرفته بودند.

سرهنگ مرادی به فارس می‌گوید: انبارشان در جنت‌آباد جنوبی بود. دو نفر را دستگیر کردیم با قرار یک میلیارد تومانی روانه زندان شدند.

                     ***

توقیف 35 موتورسیکلت  در طرح شبانه پلیس

موتورها را وسط محوطه H چیده‌اند.سردار ظهیری به فارس می‌گوید: از دو شب گذشته طرح جدیدی را در تهران آغاز کردیم.موتورهایی را که می‌بینید اگزوزشان را دستکاری کرده‌اند. صدای ناهنجار می‌دهد و باعث سلب آرامش شهروندان می‌شوند.

می‌پرسم در چه مناطقی طرح جمع‌آوری موتورهایی با صدای ناهنجار را رقم زدید؟

می گوید: سعادت‌آباد،‌ اندرزگو، دادمان و... ؛  البته چند دستگاه موتور سنگین هم در بین موتورها بود.

می‌پرسم وضعیت راکبان چه شد که می‌گوید بر اساس دستور قضایی اقدام شد.

                     ***

کباب شکاری سیخی چند؟

یک نفر را دستگیر کرده‌اند. می‌گویند اتهامش فروش کباب شکاری است. می‌پرسم یعنی چه؟

سرهنگ مرادی به فارس می‌گوید: با گوشت خوک کباب می‌زدند، سیخی 28 هزار تومان.کبابی‌شان در شریعتی بود.کباب‌شان به عنوان کباب شکاری معروف بود. یک نفر گوشت را از  ایروان برای شان تهیه می کرد.  66 سیخ در کبابی موجود بود و فعلا یک نفر را  دستگیر کرده ایم.

می‌پرسم خریداران می‌دانستند که گوشت خوک است؟  سرهنگ مرادی می‌گوید: نمی‌دانم. شاید. اما خب وقتی به عنوان کباب شکاری معروف بود حتماً مشتری‌هایشان هم خبر داشتند.

                   ***

سرقت 12 قطعه سنگ قبر!

چند قطعه سنگ قبر را این طرف‌تر چیده‌اند؛ سنگ‌های سیاه. از افسر پرونده می‌پرسم مگر سنگ قبر را هم می‌دزدند که می‌گوید: متهم پرونده شاگرد مغازه‌ ای در بهشت‌زهرا بود.

ادامه می دهد:هر کدام از سنگ  قبرها یک میلیون تومان ارزش دارد اما متهم پرونده برای هر کدام بارنامه‌ 5 میلیون تومانی گرفته بود .می‌خواست آنها را به شهرستان ببرد که دستگیر شد.

سرهنگ جلیلیان سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری به فارس می‌گوید: متهم طی دو مرحله 12 قطعه سنگ قبر را از مغازه خارج کرده بود که پیش از ارسال بازداشت شد.

                         ***

صدای سوت می‌آید. افسران پرونده‌ها متهم‌ها را به صف می‌کنند. همه با نظم در کنار کشفیات کلانتری‌هایشان می‌ایستند.

سردار می‌آید؛ دور تا دور محوطه H را بازدید کرده و با افسران پرونده‌ها و متهمان صحبت می‌کند.

در نهایت به جمع خبرنگاران می‌آید و می‌گوید: بعد از ۲۰ روز کار اطلاعاتی و در سه روز عملیات ۲۹۱ حکم قضایی اجرا شد و ۶۷۰ نفر از سارقان مالخران و کیف قاپان دستگیر شدند.س

وی افزود: سارقان، مالخران، سارقان لوازم خودرو، منزل و موتورسیکلت دستگیر شده در قالب ۲۱ باند اقدام به سرقت می کردند.

وی  با بیان اینکه در این مرحله ۲ هزار و ۱۷۰ قلم‌ انواع اموال سرقتی از متهمان کشف شد، ارزش مالی اموال مسروقه مکشوفه را  ۹.۵ میلیارد تومان برآورد کرد.

سردار در ادامه ازعزم جدی پلیس برای  برخورد با سارقان، محتکران,قاچاقچیان و دلالان ارزی  و ... می گوید; برخورد قاطع با آنهایی که می‌خواهند آرامش، امنیت و آسایش مردم را دچار خدشه کنند. 

صحبت سردار که تمام می‌شود محوطه H پر می‌شود از خودروهایی که برای حمل کشفیات و متهمان وارد صحنه می‌شوند.

باز در کسری از ساعت محوطه خالی می‌شود از جمعیت, دستگیر شدگان  و کشفیاتی که تا ساعتی پیش میزها و محوطه  را پر کرده بود.

 انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار