کد خبر: ۵۳۱۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
رئیس بسیج اساتید تهران گفت: ما در حوزه حکمرانی به نیروی متخصص، متعهد به اسلام و انقلاب نیازمندیم تا بتوانیم رهنمود رهبر انقلاب برای تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی را به ثمر برسانیم.

به گزارش آوای نشاط، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در جمع اساتید بسیجی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: امروز نظام حکمرانی در کشور نیازمند ورود نیروهای انقلابی، کارآمد و تازه نفس است. 

وی بر همین اساس ماموریت دانشگاه شهید رجایی را در تربیت این نیروها حائز اهمیت دانست و بیان داشت: نظام آموزش و پرورش باید زیر ساخت های صحیح آموزش نیروهای متخصص انقلابی را از همان دوران تحصیلات دانش آموزان فراهم کند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: آموزش و پرورش مهمترین نظام تعلیم وتربیتی جمهوری اسلامی است و این دانشگاه از مهمترین مراکز علمی حوزه تعلیم وتربیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش  است.

وی با شاره به وظیفه ذاتی دانشگاه تربیت دبیر در خصوص تربیت دبیر عنوان داشت: بسیج اساتید این دانشگاه باید نقطه اتکا وپشتوانه فکری وعملی این حرکت عظیم باشد. لذا مواردی چون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دستور کار اصلی بسیج اساتید دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی باشد و باروحیه بسیجی وجهادی موانع دستیابی به این امر مهم را باید بر طرف کند.

وی گفت: در واقع بسیج اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باید بازوی اصلی برای پرورش دبیران انقلابی و مومن باشد.

دارا بیان داشت: با توجه به رویکرد حل مسئله بسیبج اساتید، ضروری است بسیج اساتید دانشگاه شهید رجایی نیز با توجه نیاز هاو احصاء مسائل حوزه تخصصی خود ایفای نقش کند. 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: جایگاهی که نیروی انسانی  متخصص و متعهد در روند پیشرفت کشور می‌تواند داشته باشد جایگاه بسیار راهبردی و ارزشمندی است که در واقع  یکی از بال‌های اصلی پیشرفت و قدرت در همه کشورهای دنیاست.

وی ادامه داد: ما در حوزه حکمرانی به نیروی متخصص متعهد به اسلام وانقلاب نیازمندیم تا بتوانیم این  رهنمود مقام معظم رهبری که در دیدار رمضانی امسال با دانشجویان داشتند و فرمودند " راه علاج مشکلات کشور دولت جوان حزب االهی است" را به ثمر برسانیم.

وی با اشاره به تجربه گرانبهای حضور نیروهای کارآمد در دوران دفاع مقدس افزود: اگر نیروی متعهد ومتخصص با روحیه بسیجی در دفاع مقدس نبود ما قطعا پیروز نمی‌شدیم.

دارا اظهار داشت: در شرایط امروز  هم در جنگ نرم که خط مقدم آن دانشگاه ها هست  راه، همان راه دفاع مقدس است و دانشگاه ها که از سنگرهای اصلی این جنگ تمام عیار هستند باید دارای روحیه بسیجی که روحیه فداکاری، ایثار واز خودگذشتگی است، باشند.

وی گفت: بسیج اساتید نیز در دانشگاه ها باید این روحیه را هم در دانشجویان ،هم دراساتید وهم در محیط دانشگاه بیش از پیش ترویج ورشد دهد.

دارا ادامه داد: تنها کشوری که در دنیا با مواجه  ومقابله با ویروس کرونا تحت شدیدترین تحریم ها بود جمهوری اسلامی است ولی با وجود شدیدترین تحریم ها با توکل به خداوند متعال و اتکای به نیرو و توان داخلی خوش درخشید.

وی گفت: اینها همه ناشی از وجود نیروی انسانی متعد، انقلابی و کارآمد در جمهوری اسلامی است. در این نشست رئیس دانشگاه و نماینده ولی فقیه در دانشگاه نیز سخنرانی کردند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار