کد خبر: ۴۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷
برانکو:
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حضور یک بازیکن برزیلی که فقط 2 ماه در این تیم بود و جذب نفراتی مثل استوکس و اوساگونا خودش اظهارات مسؤولان باشگاه مبنی بر نداشتن پول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکذیب می‌کند.

به گزارش آوای نشاط، باشگاه پرسپولیس روز گذشته به پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ مربی سابق خود محکوم شد. این اتفاق در حالی رخ داد که مسؤولان این باشگاه چندی پیش در سفارت ایران در زاگرب جلساتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای توافق با ایوانکوویچ برگزار کرده اما در نهایت به جمع‌بندی لازم نرسیدند تا برای پرداخت مطالبات این مربی کروات محکوم شوند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس از طریق رضا چلنگر با برانکو تماس گرفت و گفت‌وگویی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیرامون محکوم شدن پرسپولیس با وی انجام داد. وی در حاشیه این مصاحبه تأکید داشت که مسؤولان باشگاه با عدم پرداخت مطالبات وی زحمات چندین ساله این مربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نادیده گرفتند و البته حالا شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شکلی رقم زده‌اند که قصد دارند چهره این مربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نزد هواداران به خاطر مطالباتش تحت‌الشعاع قرار بدهند. متن گفتگو خبرگزاری فارس با سرمربی سابق پرسپولیس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در زیر می‌خوانید:

فارس: ابتدا در مورد شکایتی که از باشگاه پرسپولیس کردید صحبت کنید و با رأیی که صادر شده آیا حاضر هستید به این باشگاه تخفیف بدهید و به نوعی کوتاه بیایید؟

به غیر از سه سال سختی که منجر به یک نایب قهرمانی و دو قهرمانی لیگ برتر شده است، مطالبات مطروحه طبق روزشمار برای فصل گذشته است که بابت آن شکایت کرده‌ام. مجددا یادآوری می‌کنم که تیم ما تحت شرایط بسیار استثنایی و با شرایط دشوار به موفقیت رسید؛ یعنی با وجود بسته بودن دو پنجره نقل و انتقالاتی و مصدومیت چندین و چند بازیکن با وجود اینکه نهایتا 15 بازیکن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مسابقات در اختیار داشتیم موفق شدیم با عبور از تمامی موانع به فینال جام باشگاه‌های آسیا برسیم. تأکید دیگری هم دارم.

بفرمایید.

در همان سال سومین قهرمانی لیگ برتر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کسب کردیم و به طور همزمان در جام حذفی قهرمان شدیم. سوپرجام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز به دست آورده بودیم و در زمان عدم حضور اینجانب در ایران سوپرجام دیگری نصیب باشگاه پرسپولیس شد و با وجود این همه افتخارات فقط حق و حقوق فصل آخر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواستم. شایان ذکر است حتی پس از جدایی از باشگاه با وجود سه بار نامه‌نگاری رسمی در خلال سه ماه آخر فعالیتم و همچنین برگزاری جلسات در استانبول ترکیه و مجددا چندین جلسه پی‌درپی در زاگرب در محیط سفارت جمهوری اسلامی ایران باشگاه و مسؤولان وقت و همچنین مسؤولان بالادست آنها حق‌الزحمه من و همکارانم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت نکردند.

به این موضوع هم باید اشاره کنم که برای کسب عنوان قهرمانی جام حذفی هیچ پاداشی در قراردادهای بازیکنان و کادر فنی لحاظ نشده بود و جالب است که مردم بدانند من از جیب خودم هزینه کرده و پاداش ارزی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به بازیکنان در محل تمرین پرداخت کردم. در حالی که این موضوع اصلاً جزو وظایف سرمربی نیست و به نوعی جزو اصلی مسؤولان باشگاه و مقامات بالای دست آنها محسوب می‌شود.

انتظار داشتم باشگاه پرسپولیس مطالبات من را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که از طریق مراجع قضایی به اثبات رسیده پرداخت کند و حتی اگر به قصد تشویق هم شده بعد از کسب عنوان قهرمانی جام حذفی پاداشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای کادر فنی و بازیکنان در نظر بگیرد، اما هیچ یک از مسؤولان هیأت مدیره و مدیریت باشگاه و تأکید می‌کنم مدیران بالای دست مسؤولان باشگاه پرسپولیس نه تنها پاداشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت نکردند، بلکه حتی یک تبریک خشک و خالی نیز به ما نگفتند. به عنوان عضوی از جامعه رسانه‌ای که با من صحبت می‌کنید، از شما سؤال می‌کنم؛ آیا این سؤال شما درست است که حاضرید کوتاه بیایید؟ سؤال دیگری نیز از شما دارم.

 در چه زمینه‌ای؟

شنیده‌ام مسؤولان باشگاه مدام می‌گویند ما پول نداشتیم که به برانکو بدهیم، اما از بنده و مربی بعدی (کالدرون) درخواست تخفیف می‌کنند. استخدام بازیکنان خارجی جدید و حضور یک بازیکن برزیلی که فقط دو ماه در پرسپولیس بود و همچنین جذب نفراتی مثل استوکس و اوساگونا خودش اظهارات مسؤولان باشگاه پرسپولیس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکذیب می‌کند. اگر پولی وجود داشته که این بازیکنان را جذب کردند چرا حق‌الزحمه ما در موعد مقرر پرداخت نشده است؟ متأسفانه به جای پیگیری این موضوع و پرداخت مطالبات من، مسؤولان ذی‌ربط امور باشگاهی دست به وقت‌کشی و پیگیری‌های بی‌نتیجه زدند و جلسات متعددی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار کردند، اما همانطور که شاهد هستید فیفا به این اعتراضات توجهی نکرد.

بعد از مذاکراتی که با سفیر ایران در کرواسی داشتید، آیا کسی از باشگاه پرسپولیس با شما تماس گرفت؟

خیر، فقط در آن زمان در حضور سفیر محترم ایران در زاگرب دو نوبت با نمایندگان باشگاه برگزار شد و متأسفانه نتیجه خاصی نداشت. حالا هم باشگاه محکوم شده و موظف است مطالبات ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کند.

این روزها دراگان اسکوچیچ هموطن شما به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و البته خیلی‌ها انتقاد کردند که چرا مسؤولان فدراسیون این مربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در رأس هرم سرمربیگری تیم ملی قرار دادند. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟

اسکوچیچ مربی خوبی است که با زوایای فوتبال ایران آشنایی دارد. او همچنین کیفیت بازیکنان فوتبال ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شناسد ولی اینکه آیا این مربی یا مربیان دیگر در تیم ملی ایران موفق می‌شوند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گذشت زمان ثابت خواهد کرد. فقط می‌توانم بگویم اسکوچیچ مربی باکیفیتی است.

حضور کریم باقری در کنار این مربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چطور ارزیابی می‌کنید؟

من کریم باقری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 20 سال است به عنوان بازیکن و همکار فنی می‌شناسم. باقری از نظر شخصیتی بسیار خوب است و از نظر فنی باکیفیت، مطمئنا حضور او در تیم ملی ایران می‌تواند تأثیرات مثبتی داشته باشد و انتخاب بسیار مناسبی توسط اسکوچیچ صورت گرفته است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: