کد خبر: ۴۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریستها- خبر داد که ارتش سوریه امروز توانسته است جنوب استان ادلب را آزاد کند.

به گزارش آوای نشاط، عملیات ارتش سوریه در جنوب استان ادلب واقع در شمال غرب این کشور علیه گروههای تروریستی وابسته به ترکیه همچنان ادامه دارد.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریستها- از پیشرویهای سریع ارتش سوریه «در نوار جنوبی ریف ادلب و ارتفاعات شحشبو و سهل الغاب در ریف حماه» خبر داد.

دیدبان تأکید کرد که ارتش سوریه امروز موفق شده است کنترل ارتفاعات شحشبو را به صورت کامل به دست بگیرد.

این مرکز تأکید کرد که ارتش سوریه پس از آزادسازی چند منطقه، امروز توانست کنترل کامل جنوب استان ادلب را به دست گیرد.

به گزارش این مرکز، ارتش سوریه همچنین توانسته است مناطق «شیر مغار، میدان غزال، حورتا، الدیرونة، جرن، راشا، شولین، و کوکبا الطویلة» را آزاد کند.

بنا بر این گزارش، نیروهای سوری همچنین «العنکاوی، قلیدین، الحویجة، الحواش، العمقیة و بیت راس» در غرب حماه را آزاد کردند.

دیدبان در پایان تأکید کرد، ارتش سوریه طی سه روز گذشته توانسته کنترل 58 شهرک و روستا را به دست گیرد.

در همین ارتباط، مرکز اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» خبر داد که نیروهای سوری که از ریف جنوبی ادلب در حال پبشروی بودند، با همرزمان خود که از شمال غرب حماه در حال انجام عملیات بودند، به یکدیگر رسیدند.

به گزارش این مرکز، ارتش سوریه در حال حاضر مشغول پاکسازی روستاهایی است که در این مناطق محاصره کرده است. ارتش سوریه پس از پاکسازی این روستاها، به زودی آن را امن اعلام خواهد کرد.

در همین ارتباط، منابع خبری معارض صبح امروز از درگیری شدید ارتش سوریه با گروههای تروریستی در اطراف شهر «سراقب» در استان ادلب خبر دادند و ادعا کردند که این شهر به اشغال تروریستها در آمده است.

پس از انتشار این خبر، منابع میدانی تأکید کردند که سراقب همچنان در کنترل ارتش سوریه قرار دارد و حملات تروریستها به این شهر دفع شده است.

تروریستهای وابسته به ترکیه قصد داشتند با آغاز عملیات خود در جبهه سراقب، ارتش سوریه را مشغول کنند تا مانع از تداوم عملیات آن در منطقه مهم جبل‌ الزاویه شوند.

عملیات ارتش سوریه علیه تروریستها در استانهای ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته مجددا آغاز شد و کما کان ادامه دارد. ارتش سوریه شامگاه گذشته 11 منطقه را در این محور آزاد کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها: آوای نشاط ، ادلب ، سوریه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار