کد خبر: ۴۷۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با اشاره به تداوم بارش برف و کولاک در استان گفت: در زمان حاضر محورهای اصلی و فرعی باز ولی راه ۵۵۰ روستا بسته است.

به گزارش آوای نشاط، راه های روستایی که به علت بارش برف بسته شده است در شهرستان های هشترود، میانه، ورزقان، بستان آباد، اهر، مرند ، هریس و چاراویماق واقع هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه شدت کولاک به حدی است که عملیات برف روبی ممکن نیست ، گفت: راه های بازگشایی شده هم به علت تداوم بارش و کولاک بسته می شود.

علیزاده با اعلام اینکه در برخی محورهای اصلی هم بارش برف ادامه دارد ، افزود: در گردنه ها کولاک داریم و به علت محدودیت دید تردد با کندی انجام می شود.

اصغری کارشناس هواشناسی استان هم از تداوم فعالیت سامانه بارشی برای امشب و فردا خبرداد و بارش متناوب برف و شدت باد در برخی نواحی همچنین کاهش دما برای فردا پیش بینی کرد. 

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار