کد خبر: ۴۷۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل چهارشنبه، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به خاطر آنکه شرکت‌هایی که در شهرک‌های اسرائیلی کار می‌کنند در فهرست سیاه خود قرار داده، تحریم کرده است.

به گزارش آوای نشاط، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل چهارشنبه، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به خاطر آنکه شرکت‌هایی که در شهرک‌های اسرائیلی کار می‌کنند در فهرست سیاه خود قرار داده، تحریم کرده است.

نتانیاهو گفت که اسرائیل اقدامات سختی علیه دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد اتخاذ خواهد کرد.

وی همچنین گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را جانبدارانه توصیف کرد و گفت: این نهاد بی تأثیر است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: این نهاد تلاش دارد به جای تعامل با مسائل حقوق بشری، تصویری مخدوش از اسرائیل منتشر کند.

پیش‌تر، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو اسامی ۱۱۲ شرکت که با شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری روابط تجاری دارند را منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: از آنجایی که این شهرک ها غیرقانونی است، این گزارش، فعالیت شرکت هایی که در این شهرک ها فعالیت دارند را قانونی نمی داند.

از سوی دیگر، ریاض مالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به این اقدام دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: انتشار این فهرست از شرکت ها و طرف هایی که در شهرک های صهیونیستی فعالیت می کنند، پیروزی برای قانون بین المللی و تلاش های دیپلماتیک است.

در همین ارتباط یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز به این گزارش واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

وی مدعی شد؛ بیانیه دفتر حقوق بشر سازمان ملل و انتشار لیست سیاه شرکت‌ها تسلیم شدن خفت بار به فشارهای کشورها و سازمان‌هایی است که دنبال آسیب رساندن به اسرائیل هستند.

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: