کد خبر: ۴۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در اظهاراتش به نوعی اشتباه مامور ثبت احوال را تایید و از خانواده‌های جان‌باختگان عذرخواهی کرده است اما بنظر می‌رسد در این موضوع خاص باید بررسی‌ها دقیق‌تر و ریشه‌ای‌تر انجام شود تا اگر چنین اشتباه فاحشی رخ داده، یک بار برای همیشه اصلاح و جلوی تکرار آن گرفته شود.

به گزارش آوای نشاط، خبری که پیش از این در فضای مجازی منتشر شده بود، با اظهار نظر مسؤولان تایید شد. اتفاقی عجیب و غیرقابل باور؛ علت فوت جانباختگان مراسم تشییع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، در گواهی فوت، «واکنش‌های حیوانی و غیرعمدی انسانی» ثبت شده است.

ماجرای گواهی فوت جان‌باختگان مراسم تشییع کرمان چه بود؟ اشتباه اداری یا شیطنت هدفمند

چند روزی بود که خبر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد اما هیچ مسوولی رسما آن را تایید یا تکذیب نکرده بود.

پیگیری و بررسی خبرنگار فارس در استان کرمان از مسوولان مربوط نشان از تایید خبر داشت و مدیرکل ثبت احوال کرمان از احتمال دست‌کاری گواهی فوت و یا اشتباه مامور صادرکننده گواهی خبر داد و گفت: در حال بررسی دقیق تر موضوع هستیم تا علت اصلی را به مردم اطلاع دهیم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور هم در واکنش به این خبر گفته است «تمامی گواهی‌های فوت کرمان همان روز اصلاح شد. از تمامی خانواده‌های جانباختگان کرمان دلجویی شد. هم اکنون گواهی فوت اصلاح و علت فوت، "ازدحام جمعیت و واکنش غیرعمد انسانی" ذکر شده است.»

اما آنچه جای تامل دارد زمان انتشار این خبر و موج سواری رسانه‌های ضدانقلاب بر روی آن است.

درست در زمانی که مردم آماده می شوند برای رقم زدن حماسه‌ای دیگر در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب و بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، این موضوع در دستور کار رسانه‌های خارجی و فضای مجازی قرار می‌گیرد تا شاید حماسه پیش رو به حاشیه برود.

هرچند سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در اظهاراتش به نوعی اشتباه مامور ثبت احوال را تایید و از خانواده‌های جانباختگان عذرخواهی کرده است اما بنظر می‌رسد در این موضوع خاص باید بررسی‌ها دقیق‌تر و ریشه‌ای تر انجام شود تا اگر چنین اشتباه فاحشی رخ داده، یکبار برای همیشه اصلاح و جلوی تکرار آن گرفته شود و در صورتی که احتمال نفوذ و یا شیطنت در این پرونده وجود دارد، با عوامل اصلی آن که عواطف و احساسات خانواده‌های عزادار و عموم مردم ایران را جریحه‌دار کرده است برخورد شدید انجام گیرد.

۱۷ دی‌ماه بود که ازدحام جمعیت در مراسم تشییع باشکوه پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی، به جان باختن تعدادی از هموطنان انجامید. در آخرین آمار، اورژانس استان کرمان تعداد قطعی جان‌باختگان در این مراسم را ۶۲ نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: