کد خبر: ۴۶۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
نتایج یک نظرسنجی درباره انتخابات پارلمانی اسرائیل نشان می‌دهد که حزب «آبی- سفید» به رهبری بنی گانتس از حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو پیش افتاده‌ است.

به گزارش آوای نشاط، نتایج یک نظرسنجی درباره انتخابات پارلمانی سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که حزب «آبی- سفید» به رهبری بنی گانتس از حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو پیش افتاده‌ است.

بر اساس این نظرسنجی که دوشنبه شب شبکه ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی منتشر کرد، فاصله حزب آبی- سفید در برابر حزب لیکود در انتخابات پارلمانی به سه کرسی رسیده است.

بر اساس این نظرسنجی، حزب بنی گانتس ۳۴ کرسی و حزب نتانیاهو ۳۱ کرسی را کسب می کنند.

در این نظرسنجی همچنین حزب «اسرائیل خانه ما» به رهبری آویگدور لیبرمن وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی نیز هفت کرسی کسب خواهد کرد.

در انتخابات دور قبلی، حزب آبی- سفید ۳۳ کرسی و لیکود ۳۲ و حزب «اسرائیل خانه ما» هشت کرسی را به دست آوردند. کسب کرسی‌های بیشتر در انتخابات سوم، احتمالاً گانتس را قادر می‌کند تا یک ائتلاف شکننده با احزاب چپ- میانه و همچنین اویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل خانه ما تشکیل دهد.

با انحلال کنست، سومین انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی در طول یک سال، ۲ مارس ۲۰۲۰ (دوازدهم اسفند ۱۳۹۸) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار