کد خبر: ۴۶۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
مارک ویلموتس ادعا دارد فدراسیون فوتبال ایران برخلاف توافق ابتدایی، ۲ بند را در قرارداد اصلی او جا داده است.

به گزارش آوای نشاط، مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی فوتبال ایران در شکایت به فیفا مدعی شده است مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان توافق‌هایی که پیش از امضاء قرارداد نهایی با او در بلژیک انجام داده اند زیرپا گذاشته و در قرارداد نهایی ۲ بند اضافه کرده اند.  

پرداخت سه ماه دستمزد به عنوان غرامت از سوی هر یک از طرفین که قرارداد را فسخ کند و عادی نبودن روند پرداخت پول از سوی فدراسیون ایران به دلیل مشکلات کشورمان ۲ بندی است که ویلموتس  مدعی است فدراسیون بدون اطلاع او و وکلیش در قرارداد نهایی آورده اند.  

البته نکته مهم این است که ویلموتس زیر قرارداد را امضاء زده است و مسئولان فدراسیون فوتبال اعتقاد دارند فیفا به این ادعا توجهی نمی‌کند. چراکه این بند‌ها در قراردادی که با امضاء ویلموتس منعقد شده وجود داشته است.

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره بحث مشکلات فدراسیون برای پرداخت مطالبات ویلموتس گفت: در زمان ریاست خود به این موضوع اشاره کرد و حتی در این قرارداد اشاره شد که کشور برای پرداخت‌ها مشکلاتی دارد. پرداخت ۲ میلیون یورو به ویلموتس و دستیارانش تا پایان اسفند و اوایل فروردین انجام شده و این پول زیاد نیست. از آنجاییکه می‌خواستیم ویلموتس و دستیارانش به ایران بازگردند، این پول را پرداخت کردیم و اکنون با توجه به فسخ قرارداد از سوی ویلموتس از آن‌ها طلب داریم و باید سه ماه دستمزد پرداخت شده شان را به فدراسیون ایران بازگردانند.

همچنین محمود اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون هم درباره ادعای ویلموتس بیان کرد: در قرارداد ویلموتس همه چیز واضح و مشخص است و یک زمان ۳ ماه برای دریافت خسارت پیشبینی شده است. استدلال ما این است ویلموتس باید بخشی از پولی که از فدراسیون گرفته را برگرداند و ادعای او این است که باید مبلغ بیشتری دریافت کند. ویلموتس ادعا دارد، اما ادعا‌های او مستند قانونی ندارد. فکر می‌کنم ویلموتس قرارداد تهران را به دقت نخوانده بود، زیرا در این قرارداد بندی وجود داشت که به صراحت به ۳ ماه تاکید می‌کرد.  زبان انگلیسی ویلموتس خوب نبود و در نشستی که در خارج از کشور داشت، وکلایش به او گفته بودند چرا این قرارداد را امضا کرده است.

حال با این تفاسیر باید  دید در نهایت فیفا برای این پرونده جنجالی چه رائی صادر می‌کند.

انتهای پیام/
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار