کد خبر: ۴۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
روحانی در نشست خبری مشترک با امیر قطر:‌
رئیس‌جمهور گفت: تلاش می‌کنیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور ایران و قطر بیشتر شود.

به گزارش آوای نشاط، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشست خبری مشترک با امیر قطر با اشاره به تحریم‌های صورت‌گرفته برخی کشورهای عربی علیه این کشور گفت: برای همه روشن است که روابط بین دو کشور برادر، دوست و همسایه، روابطی تاریخی است و در طول سالیان دراز همواره حسن همجواری و دوستی بین ما برقرار بوده است. در سال‌های اخیر بعد از آنکه برخی کشورها علیه قطر حصر و تحریم بوجود آوردند، ایران به وظایف همسایگی و دوستی خود عمل کرد و در کنار قطر بود و همچنان در کنار قطر خواهد ماند.

روحانی با بیان اینکه در مذاکرات امروز با امیر قطر تصمیمات مهمی برای گسترش روابط دو کشور اتخاذ شد، گفت: روابط سیاسی ما بسیار خوب است و در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی برای همکاری داریم.

وی افزود: در مذاکرات امروز تصمیم‌های مهمی برای گسترش روابط دو کشور گرفتیم. روابط سیاسی ما روابط بسیار بسیار خوبی است و در روابط تجاری،  اقتصادی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم.

رئیس‌جمهور گفت: در چند ماه آینده کمیسیون مشترک دو کشور تشکیل خواهد شد و امیدواریم در کنار کمیسیون، در زمینه‌های همکاری‌های تجاری و فناوری بین دو کشور به توافق‌های خوبی برسیم.

روحانی با بیان این مطلب که "امروز تصمیم گرفتیم کمیسیون مشترک دو کشور به‌طور مرتب و سالیانه تشکیل شود"،‌ اظهار داشت: تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بیشتر شود و ما از همه ظرفیت‌ها برای دو ملت استفاده کنیم.

وی تصریح کرد:  امیدواریم شاهد مناسبات‌های وسیع‌تر به نفع دو ملت و منطقه باشیم.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: