کد خبر: ۴۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
در سایت پلیس راهور به آدرس rahvar120.ir هم به لیست جریمه‎های خود دسترسی خواهید داشت. کافیست به آدرس مراجعه کرده و بارکد ثبت شده روی کارت خودرو را وارد کنید.

به گزارش آوای نشاط، خلافی خودرو به عنوان لیستی از جرائم خودرو، در واقع کارنامه راننده است؛ لذا با نگاهی کوتاه و گذار به پرونده خلافی یک ماشین به راحتی می توان نتیجه گرفت که راننده چه قدر قانونمند و درست رانندگی کرده یا نکرده است. لیست جریمه‌های رانندگی همواره یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو بوده است. همزمان با پیشرفت تکنولوژی و سرعت گرفتن ارتباطات، روش‌های مختلفی هم برای استعلام خلافی خودرو به وجود آمدند که در ادامه به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد.

1- مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰
مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای رانندگانی است که جریمه و خلافی خودرو آنها کمتر از یک میلیون تومان است. در صورتی که جریمه ماشین بیش از یک میلیون تومان باشد، حتما باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. در دفاتر پلیس +10 لیست جریمه‌ها به صورت کاملا به روز ارائه می‌شود.
هزینه دریافت برگه خلافی خودرو 6500 تومان به اضافه 3300 تومان تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات است. بابت هر رديف خلافی قابل اعتراض هم مبلغ 300 تومان از شما دريافت مي‌شود. علاوه بر این در صورتی که پرینت لیست جریمه‌های شما بیشتر از 3 برگ باشد برای هر برگ هم مبلغ 1500 تومان پرداخت خواهید کرد.
استعلام خلافی با تماس تلفنی
شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ سامانه تلفن گویای پلیس راهور است. این سامانه این امکان را در اختیار مالکان قرار می‌دهد تا با وارد کردن شماره پلاک خودرو به میزان خلافی دسترسی داشته باشند. ناگفته نماند که شما با این روش فقط می‌توانید از جریمه خودرو خود باخبر شوید و امکان پرداخت جریمه خودرو را ندارید.
استعلام خلافی به صورت پیامکی
شماره پیامک 1101202020 این امکان را به مالکان خودرو می‌دهد تا از میزان جریمه و خلافی خودرو خود استعلام گرفته و شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کنید. برای این منظور باید شماره هفده رقمی VIN ماشین را به شماره 1101202020پیامک کنید.

روش‌های استعلام خلافی خودرو
سایت پلیس راهور۱۲۰
در سایت پلیس راهور به آدرس rahvar120.ir هم به لیست جریمه‎های خود دسترسی خواهید داشت. کافیست به آدرس مراجعه کرده و بارکد ثبت شده روی کارت خودرو را وارد کنید.
اطلاعات سایت راهور آفلاین است و به طور هفتگی آپدیت می‌شود. در صورت پرداخت جریمه خودرو از طریق سایت، اطلاعات بعد از 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج می‌شود و سایت راهور ۱۲۰ برای آی‌پی‌های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی خودرو از این سایت را دارید با آی‌پی‌های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض خلافی مراجعه کنید.
استفاده از کد USSD * 110 #
در این روش برای استعلام جریمه و خلافی خودرو خود هیچ نیاز به اینترنت، اپلیکیشن یا یک گوشی مجهز و خاص ندارید. تنها کافی است از قسمت‌ شماره‌گیر گوشی خود کد دستوری * 110 # را وارد کنید و دکمه سبز یا دکمه تماس را بگیرید. سپس باید در کادری که به شما نشان داده می شود، کد VIN خودرو خود را وارد کنید و از بین گزینه‌هایی که می‌بینید، گزینه خدمات راهور را انتخاب کنید.
استعلام اینترنتی خلافی خودرو
وب‌سایت‌های مختلفی به ارائه لیست خلافی خودرو می‌پردازند که همگی اطلاعات خود را از همان سایت راهور دریافت می‌کنند. سایت‌هایی مثل ایتور، الوپارک، همراه مکانیک، فرمون، قبضینو و ... . در سایت همراه مکانیک شما این امکان را دارید تا مشابه سایت راهور با وارد کردن کد 8 رقمی خودرو به لیست کامل جریمه‌های خودرو دسترسی داشته‌باشید.

روش‌های استعلام خلافی خودرو

اپلیکیشن‌های استعلام خلافی خودرو
اما آخرین روش در بین روش‌های استعلام خلافی هم به اپلیکیشن‌های خلافی خودرو مربوط است که تعداد آنها کم نیست. تمام این اپ‌ها با نظارت پلیس راهور فعالیت دارند. ویژگی بارز استفاده از این روش استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو این است که دیگر کاربر حتی نیاز ندارد به زحمت بیفتد و وارد سایت پلیس راهور شود. کافیست اپ را از کافه بازار دانلود کرده و نصب کنید. برخی از این اپلیکیشن‌ها امکان پرداخت جرایم را هم فراهم کرده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها: آوای نشاط ، خودرو ، خلافی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار