کد خبر: ۴۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
عضو انجمن علمی کارآفرینی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه هزینه کود شیمیایی برای فضای سبز دانشگاه سالیانه ۲۵ میلیون تومان است گفت: زباله‌های دانشگاه می‌تواند جایگزینی برای کود‌های شیمیایی باشد.

به گزارش آوای نشاط، صبا یزدانی گفت: از یک ماه آینده انجمن کارآفرینی ساینا دانشگاه خوارزمی فعالیت خود را برای کاهش هزینه‌های فضای سبز دانشگاه آغاز خواهد کرد و طی آن با همکاری دانشجویان و اساتید، زباله‌های خوابگاه‌ها و مناطق مسکونی تفکیک شده و از آن‌ها برای تولید کمپوست و کود برای فضای سبز دانشگاه استفاده خواهد شد.

یزدانی در خصوص چگونگی انجام این کار گفت: این اقدام با استفاده از کرم‌های ورمی کمپوست انجام خواهد شد، با این کار نه تنها در هزینه‌های خرید کود شیمیایی صرفه جویی می‌شود بلکه به دلیل رشد و تکثیر سریع این کرم‌ها، فروش خود کرم‌ها نیز می‌تواند منبع در آمد خوبی برای دانشگاه باشد.

وی در ادامه افزود: دانشگاه هر ساله ۲۵ میلیون تومان برای کود‌های شیمیایی فضای سبز دانشگاه هزینه می‌کند که معایب فراوانی دارد؛ این کود‌ها علاوه بر آن که گران قیمت هستند به فضای سبز هم آسیب می‌زنند، البته بوی نامطبوع و آزار دهنده آن بخشی مهمی از معایب آن است.

انتهای پیام/

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار