کد خبر: ۴۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
شهروندان ترکیه‌ای، «وائل السعود» را که از طنابی روبه روی گورستانی در منطقه «کارتیبیه» شهر کوجالی در غرب ترکیه آویزان شده بود، پیدا کردند. تیم اورژانس پس از حضور در مکان یاد شده، مرگ «وائل» را تأیید کرد.

به گزارش آوای نشاط، یک کودک سوری نه ساله در شهر کوجالی ترکیه در ماجرایی غم انگیز و در نتیجه رفتار‌های تنفرآمیز همکلاسی هایش، خود را دار زد.

بنا به گزارش رسانه‌های ترکیه، شهروندان ترکیه‌ای، «وائل السعود» را که از طنابی روبه روی گورستانی در منطقه «کارتیبیه» شهر کوجالی در غرب ترکیه آویزان شده بود، پیدا کردند. تیم اورژانس پس از حضور در مکان یاد شده، مرگ «وائل» را تأیید کرد.

بنا به گزارش روزنامه محلی «ینی شفق»، وائل از سوی معلمش در پنجشنبه روز حادثه مورد تنبیه قرار گرفته و از سوی همکلاسی‌های ترکیه‌ای خود در کلاس پنجم مدرسه طرد شده بود، تا جایی که تصمیم گرفت به دلیل این رفتار‌ها خودکشی کند.

خانواده وائل جسد او را دریافت و روز جمعه او را در همان گورستان که در کنار در‌های آهنینش خودکشی کرده بود، دفن کردند.

خودکشی کودک سوری در ترکیه به دلیل نژادپرستی

این اتفاق واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی ترکیه به همراه داشت و شمار زیادی از فعالان فضای مجازی ترکیه و سوریه آن را به افزایش لفاظی‌های نژاد پرستانه در جامعه ترکیه علیه سوری‌ها نسبت دادند.

سوری ها، مسئولیّت نفرت رو به رشد علیه خود در ترکیه را بر عهده احزاب سیاسی می‌دانند که در انتخابات اخیر شهرداری روی پناهندگان سوریه به عنوان برگ برنده تمرکز کردند.

چندی است، صحبت در مورد آینده پناهندگان سوری در ترکیه و تقاضای خروج آن‌ها افزایش یافته و در برخی شهر‌ها از جمله استانبول، شاهد حوادث گسترده نژاد پرستانه علیه پناهندگان سوری و املاک آن‌ها بوده است.

سوری‌ها از افزایش احساسات تنفرآمیز علیه کودکان خود در مدارس ترکیه گلایه دارند و می‌گویند کودکانشان در مدارس مورد رفتار‌های خصمانه کودکان ترکیه‌ای قرار می‌گیرند و این موضوع انعکاس بحث‌ها و نگرش‌هایی است که در برخی خانواده‌های ترکیه‌ای درباره پناهندگان سوری مطرح می‌شود.

گفتنی است، از زمان شکل گیری نا آرامی‌ها در سوریه، ترکیه میزبان ۳.۵ میلیون پناهنده سوری بوده است.

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها