کد خبر: ۴۰۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
ارتش آمریکا قصد دارد در اقدامی کم سابقه بیست هزار نظامی خود را برای شرکت در یک رزمایش بزرگ عازم اروپا کند.

به گزارش آوای نشاط، فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا دوشنبه بعد از ظهر به وقت تهران اعلام کرد که آمریکا قصد دارد اوایل ماه فوریه (بهمن) 20 هزار نیروی نظامی به اروپا اعزام کند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» این نظامیان قرار است در یک رزمایش با عنوان «مدافع  اروپا» که ماه آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت سال آینده) برگزار می‌شود، شرکت کنند. این میزان نیرو در اروپا بیشترین حجم استقرار نظامیان آمریکا در این قاره در 25 سال گذشته است.

فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پیش‌بینی می‌شود حدود 37 هزار نظامی از کشورهای متحد و شریک آمریکا همراه با حدود 20 هزار نظامی آمریکا مستقر در اروپا در این رزمایش   شرکت کنند.»

بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا، حدود 20 درصد نیروهای نظامی برون مرزی آمریکا در آلمان حضور دارند. برخی از مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در آلمان «رامشتاین»، «لندستوهل»، «پاتریک هنری»، «آنسباخ»، «بامبرگ» ، «بوام هلدر»،«گرافنور»  و «کایزرسلاترن» هستند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که ارتش آمریکا سه تیپ زرهی مجهز به تانک را به این رزمایش که در آن 10 کشور شرکت می‌کنند، اعزام می‌کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، رزمایش مدافع اروپا قرار است در آلمان و لهستان برگزار شود.

سرهنگ دوم «جفری کرامر» از مقام‌های نظامی آمریکا در اروپا در این زمینه گفت که این رزمایش بیانگر عزم آمریکا و متحدان اروپایی به دشمنان در سطح راهبردی است.

سفیر آمریکا در آلمان نیز چندی قبل گفته بود که کشورش به منظور تقویت ناتو و در راستای سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا، تعداد نظامیان خود را در آلمان تا سال 2020 افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها