کد خبر: ۳۷۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی هر سال مربوط به شهریور ماه است به نحوی که در ۱۰ سال گذشته ۱۹ هزار و ۹۹۲ نفر تنها در ماه شهریور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش آوای نشاط، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، با توجه به افزایش حجم سفرها در آخرین ماه فصل تابستان و بالا رفتن میزان تردد در جاده‌های کشور، آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز در این ماه افزایش می‌یابد، آنچنان که در ماه‌های شهریور 10 سال گذشته (1388 تا 1397) 19 هزار و 992 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم 10.7 درصد از کل تلفات رانندگی این سالها در برمی‌گیرد.

مطابق آمارهای موجود، در میان ماه‌های شهریور 10 سال اخیر، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی در سال 1389 با دو هزار و 449 نفر و کمترین آن در سال 1395 با یک هزار و 711 نفر گزارش شده است.

بر اساس این آمار هر چند از سال 1389 تا سال 1395 به طور تقریبی شاهد کاهش تلفات حوادث رانندگی در شهریور بودیم اما متأسفانه این آمار در دو سال اخیر با افزایش مواجه بوده و رقم تلفات در شهریور ماه سال گذشته به یک هزار و 863 کشته رسیده است.

مرگ روزانه 60 نفر در تصادفات شهریور 97

بررسی‌های نشان می‌دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است، به عنوان نمونه در سال گذشته (1397)، یک هزار و 109 نفر در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با 55.4 نفر گزارش شده؛ این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یک هزار و 863 نفر یعنی روزانه 60 نفر بوده است.

هشدار سازمان پزشکی قانونی کشور

بنابر آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، فصل تابستان و به ویژه ماه شهریور پرتصادف‌ترین و به دنبال آن پرتلفات‌ترین ماه سال است و این موضوع حداقل در ده سال گذشته ثابت بوده، این ماه همواره رقم قابل توجهی از تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهد و تعداد تلفات آن بیش از ماه‌های دیگر سال است.

بر همین اساس با توجه به نزدیک بودن ماه شهریور و تعطیلات نیمه دوم این ماه، سازمان پزشکی قانونی به همه هموطنان عزیز توصیه می‌کند در صورت سفر حتماً نکات ایمنی و توصیه‌های لازم را حین رانندگی و در طول سفر مورد توجه قرار دهند تا ضمن مدیریت سفر خود با توجه به پیش‌بینی ترافیک پرحجم در جاده‌ها، از هرگونه حادثه احتمالی پیشگیری کنند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار