کد خبر: ۳۳۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
شورای حفاظت از حریم خصوصی ترکیه شبکه اجتماعی «فیسبوک» را به اتهام «نقض اطلاعات» به پرداخت جریمه نقدی یک میلیون و 650 هزار لیر ترکیه ' معادل 270 هزار دلار' محکوم کرد.

به گزارش آوای نشاط، دولت ترکیه جریمه‌ای 270 هزار دلاری را برای فیسبوک درنظر گرفته تا این شبکه اجتماعی در جلوگیری از به خطر افتادن امنیت اطلاعات شخصی مردم این کشور کم‌کاری نکند.

براساس این گزارش، مدیر بخش مهندسی فیسبوک از شناسایی 'خطایی در آدرس آی پی آی که اجازه دسترسی برنامه‌های شخص ثالث به عکس‌های کاربران این شبکه اجتماعی را می دهد' خبر داده است. در این راستا، شورای حفظ حریم خصوصی ترکیه تحقیقات رسمی را در این زمینه آغاز کرد.

نتایج این تحقیقات نشان داد که این خطای نرم افزاری در روزهای 13 تا 25 سپتامبر 2018 صورت گرفته و طی این مدت علاوه بر عدم مداخله به موقع در آن، تدابیر فنی و اداری لازم نیز اتخاذ نشده است.

شورای حفظ حریم خصوصی ترکیه نیز در نتیجه تحقیقات خود طبق بند دوازدهم قانون حفاظت ازاطلاعات شخصی در فضای مجازی، شبکه اجتماعی فیسبوک را به اتهام عدم عمل به تعهدات خود در خصوص امنیت اطلاعات به پرداخت جریمه نقدی یک میلیون و 650 هزار لیر '270 هزار دلاری' محکوم کرد.

 
منبع: ایرنا
برچسب ها: آوای نشاط ، فیس بوک ، ترکیه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار