کد خبر: ۲۶۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
در این مطالعه که بر روی صد‌ها زن باردار صورت گرفته بود، مشخص شد با بالا رفتن میزان دی اکسید نیتروژن در هوا آمار سقط جنین نیز به تناسب آن افزایش پیدا کرد

به گزارش آوای نشاط، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که آلودگی هوا خطر سقط جنین را در زنان باردار افزایش می‌دهد. در این مطالعه که بر روی صد‌ها زن باردار صورت گرفته بود، مشخص شد با بالا رفتن میزان دی اکسید نیتروژن در هوا آمار سقط جنین نیز به تناسب آن افزایش پیدا کرد.

بر اساس مطالعات انجام شده، زنان بارداری که در محیط‌هایی زندگی می‌کنند که میزان بالایی از آلاینده‌ همانند بنزین و وسایل نقلیه گازوئیلی در هوا وجود دارد، ۱۶ درصد بیشتر خطر از دست دادن نوزاد را تجربه می کنند.

این تحقیق بعد از افزایش نگرانی‌هایی که پزشکان در رابطه با آلودگی هوا و ارتباط آن با برخی از بیماری‌هایی همانند سکته، زوال مغز و اوتیسم مطرح کرده بودند، صورت گرفت.

بر اساس آمار‌ها از هر ۸ زن باردار ۱ نفر سقط جنین را تجربه می‌کند، اما این در حالی است که آمار واقعی بیشتر از آن چیزی است که سازمان ملی بهداشت اعلام کرده است. در واقع بسیاری از زنان قبل از آنکه بدانند باردار هستند، فرزند خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری اسکای نیوز، متخصصان به زنان باردار توصیه می‌کنند تا رفت و آمد‌های خود را در روز‌های آلوده کاهش دهند.

 
منبع: میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار