کد خبر: ۲۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰
در واکنش به دستگیری مقام ارشد شرکت «هوآوی»؛
روزنامه دولتی چین روز پنجشنبه به اقدام دولت کانادا در دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت «هوآوی» بنا به دستور مقام‌های آمریکایی به بهانه نقض تحریم‌ها علیه ایران واکنش نشان داد و خشم خود را از آن ابراز کرد.

به گزارش آوای نشاط روزنامه دولتی چین روز پنجشنبه به اقدام دولت کانادا در دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت «هوآوی» بنا به دستور مقام‌های آمریکایی به بهانه نقض تحریم‌ها علیه ایران واکنش نشان داد و خشم خود را از آن ابراز کرد. 

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش داده‌اند کانادا بنا به درخواست مقام‌های آمریکایی یکی از مدیران ارشد شرکت فناوری ««هوآوِی» را که متهم به نقض تحریم‌ها علیه ایران است، دستگیر کرد. 

«وانژو منگ»، که از اعضای هیئت رئیسه هوآوی و دختر بنیانگذار این شرکت ارائه‌دهنده سرویس‌های ارتباطی است بنا به درخواست مقام‌های آمریکایی در ونکوور دستگیر شده است. 

روزنامه دولتی گلوبال‌تایمز امروز در واکنش به این دستگیری در سرمقاله‌اش نوشت: «آمریکا با این دستگیری در حال ارسال این علامت به جامعه بین‌المللی است که شرکت هوآوی را هدف قرار داده است.» 

در ادامه این مطلب آمده است: «واضح است که واشنگتن در اقدامی خرابکارانه به دنبال مقصرسازی هوآوی است تا این شرکت را با قوانین آمریکا در معرض خطر قرار هد. واشنگتن در تلاش است وجهه بین‌المللی هوآوی را تخریب کند و به نام قانون، بازار جهانی این شرکت بزرگ فناوری را هدف گرفته است.»

انتهای پیام/ 

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار